Ceturtdien, 26. martā, Rēzeknes slimnīca saņēma informāciju, ka saslimšana ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 konstatēta slimnīcas bērnu ķirurgam.

Ārsts pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārzemēs un nav kontaktējies ar zināmām personām, kas 14 dienu laikā atgriezušies no ārzemēm, kas kārtējo reizi apliecina, ka mediķi ir vismazāk aizsargātā grupa, jo atkarīga tikai no pacienta godaprāta. Šobrīd Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) veic epidemioloģisko izmeklēšanu.

Ārsts, sajūtot Covid-19 raksturīgo simptomātiku, nekavējoties pašizolējās, nodeva analīzes, līdz ar to ārsta rīcības korektums nav apšaubāms. Slimnīcā tika apzināti darbinieki, kuri bijuši tiešā saskarē ar inficēto ārstu. Šiem darbiniekiem piemērots karantīnas režīms. Visiem riska zonā bijušajiem darbiniekiem paņemti analīžu paraugi. Prognozējam, ka šodien tiks saņemti analīžu rezultāti, atkarībā no kuriem tiks pieņemta turpmākās rīcības stratēģija. Pašlaik slimnīca turpina darbu.

No brīža, kad Latvijā tika izsludināta ārkārtējā situācija saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, Rēzeknes slimnīcā noteikta virkne ierobežojošu pasākumu, tajā skaitā ieviesta obligāta visu pacientu anketēšana, kurā pacients apliecina, ka 14 dienu laikā nav bijis kontaktā ar Covid-19 inficētu personu un nav bijis ārzemēs. Slimnīcas vadība stingri aicina ievērot valstī noteiktos ārkārtas situācijas ierobežojumus. Visticamāk Rēzeknes slimnīcas ārsts ir inficējies ar koronavīrusu iedzīvotāju (pacientu) bezatbildīgas rīcības dēļ.

Neapšaubāmi slimnīcas darbu apgrūtina aktuālās informācijas trūkums par slimnīcas apkalpes zonā ar Covid-19 inficētajiem iedzīvotājiem, pakļaujot nevajadzīgam riskam slimnīcas personālu.

Mūsuprāt, slimnīcas būtu nekavējoties jāinformē par jebkuru jaunu zināmu inficēšanās gadījumu slimnīcu apkalpes zonā.

L.Sondore-Strode, SIA „Rēzeknes slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?