Šobrīd mūsu pilsētā pašvaldībai piederošajos zemesgabalos notiek koku monitorings (stāvokļa izvērtēšana), kuru pēc Rēzeknes pilsētas domes pasūtījuma veic SIA “LABIE KOKI eksperti”.

Šī monitoringa mērķis ir pēc vairākiem kritērijiem izvērtēt pēc iespējas vairāk koku, lai uzzinātu par to iespējamo bīstamību (ja koks ir vecs vai slims un var nolūzt stipra vēja laikā), to slimībām un kaitēkļiem, kā arī saņemtu ieteikumus par nepieciešamajiem koku kopšanas darbiem. Kā informēja SIA “LABIE KOKI eksperti” koku stāvokļa novērtēšanas eksperte Kristīne Zikmane, Rēzeknē kopumā plānots novērtēt 1000 kokus dažādos pilsētas rajonos, turklāt īpaša uzmanība tiek pievērsta kokiem gar centrālajām ielām, kā arī kokiem, kuri no pirmā acu uzmetiena izskatās slimi un ļoti veci. Koku novērtēšanas darbs notiek tieši tagad, jo to atļauj laikapstākļi un koki vēl ir bez lapām, kas ļauj precīzāk novērtēt to vizuālo izskatu.

Kā pastāstīja Rēzeknes pilsētas domes Pilsētas saimniecības pārvaldes vides pārvaldības speciāliste Natālija Siņicina, visus koku vērtēšanas darbus jāpabeidz līdz jūnijam. Saskaņā ar līguma nosacījumiem, pašvaldībai jāsaņem detalizēts plāns ar pārbaudīto koku atrašanās vietām, tabulas ar katra konkrētā koka novērtējumu un ieteikumiem par to kopšanas darbiem. Iegūtie dati būs nepieciešami, turpmāk izstrādājot pilsētas labiekārtošanas un apzaļumošanas projektus, kā arī, kad tiks pieņemts lēmums par konkrētā koka saglabāšanu vai nociršanu pašvaldībai piederošajos zemesgabalos.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?