Rēzeknes dzīvnieku patversmē (Rēznas ielā 13B, tālr. 26179322) pašlaik mīt 9 suņi un 17 kaķi (visi pieauguši dzīvnieki – nav ne mazu kaķēnu, ne kucēnu!). Jāatzīmē, ka tas ir uz pusi mazāk nekā pirms diviem/trim mēnešiem (pēc Jaungada patversmē bija 30 kaķi un 20 suņi). Kur tad tā otra puse palika? Atrada jaunas mājas, gādīgas rokas un mīlošas cilvēku sirdis. Jā, un, kā pastāstīja patversmes darbinieki, jauni iemītnieki ierodas patversmē salīdzinoši retāk. Pozitīva un ļoti priecīga ziņa šajā saspringtajā un izaicinājumiem pilnajā laikā, kad cilvēki steidz iepirkt griķu krājumus. Izrādās, mums apkārt notiek arī labas lietas.

Aktīvi sekojot notikumiem pasaulē, diemžēl nācās sastapties ar informāciju, ka vairākās Eiropas valstīs cilvēki, baiļu un panikas mākti, pamet savus mājdzīvniekus likteņa varā, jo nez kādas informācijas (lasīt – dezinformācijas!) iespaidā ir iedomājušies, ka dzīvnieki pārnēsā šo jauno koronavīrusu “Covid-19” un var viņus aplipināt. Paldies visiem augstajiem spēkiem, ka mūsu iedzīvotāji līdz šādai bezatbildīgai un aplamai rīcībai nav nonākuši! Kā apstiprināja patversmes darbinieki, pagaidām viss klusi un mierīgi, tik cerams, ka tas nav klusums pirms vētras…

Lai veiktu rēzekniešu izglītojošo funkciju un tādējādi nepieļautu līdzīgu situāciju rašanos mūsu sabiedrībā, lūdzām vietējos veterinārārstus komentēt un paust savus viedokļus saistībā ar “Covid-19”.

Rita Gabrusāne, Veterinārās klīnikas “AnriVet” vetārste: “Visi pašlaik pieejamie zinātniskie informācijas avoti liecina, ka ar šo jauno vīrusu nespēj inficēties ne kaķi, ne suņi, ne citi mājdzīvnieki. Visticamākais, bez cilvēka ar šo vīrusu spēj inficēties sikspārnis Rhino­lophus ferrumequinum, kas arī, iespējams, šo vīrusu tieši vai caur starpnieksaimnieku nodevis cilvēkiem.

Mājdzīvniekiem ir savi koronavīrusi, piemēram, suņiem ir CCV jeb suņu koronavīruss, kas izraisa suņu koronavirusālo enterītu – tievo zarnu iekaisumu. Kaķiem ir zināmi divi koronavīrusi FcoV – abi izraisa gandrīz simtprocentīgu letālu kaķu infekciozo peritonītu, ko pagaidām nav iespējams izārstēt. Tāpat savi koronavīrusi ir arī cūkām, zirgiem, putniem u.c. dzīvniekiem.”

Savukārt Rēzeknes patversmes iemītnieki vēl aizvien būs priecīgi, ja jūs atradīsiet iespēju atvest viņiem konservus (gan kaķu, gan suņu), kā arī labas kvalitātes (nevis lēto, no kuras rodas veselības problēmas) sauso barību pieaugušiem suņiem. Vairāk viņiem neko nevajagot, pārējais ir pietiekamā daudzumā un ilgam laikam. Ja nu tikai vēl mazliet cilvēku mīlestības un varbūt jaunas mājas…

Jolanta Leitāne, pašvaldības izdevums “Rēzeknes vēstnesis”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?