Šodien, 3. aprīlī, aprit 115 gadi kopš mākslinieka, Rēzeknes mākslinieku kopas dalībnieka, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Arvīda Egles dzimšanas. Atceroties izcilo gleznotāju, Latgales Kultūrvēstures muzejs (LKM) bija iecerējis sarīkot A. Egles gleznu izstādi no LKM Mākslas kolekcijas.

Izstādes galvenā ideja bija parādīt publikai tos krājuma slēgtajās telpās glabātos mākslas darbus, kuri pēdējā desmitgadē tika īpaši aprūpēti – restaurēti, kā arī ieguvuši jaunu noformējumu. Kopš 2010. gada šādu vecmeistara darbu ir desmit, kurus ir restaurējuši Aleksis Osmanis, Jakovs Kļosovs un Anatolijs Zelčs.

Dzīve globālās vīrusa pandēmijas apstākļos ienes savas korekcijas, un izstādes atklāšanas pasākumu, kā arī grāmatas “Arvīds Egle Latvijas glezniecībā” (izdevējs: biedrība “Rēzeknes mākslinieku kopa”, sastādītāja Irēna Vilčuka) atvēršanas svētkus, klātienē nav iespējams sarīkot, tāpēc iedāvājam LKM virtuālo apmeklētāju uzmanībai šo nelielo ieskatu vecmeistara Arvīda Egles mākslā un muzeja paveiktajā viņa radošā mantojuma saglabāšanā.

Visi prezentācijā izmantotie materiāli ir no LKM krājuma.

Inese Dundure, LKM mākslas nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?