29. martā Rēzeknes pilsētas dome saņēma priekšsēdētājam Aleksandram Bartaševičam adresētu iesniegumu no deputātiem Jāzepa Korsaka un Ināras Groces ar informācijas pieprasījumu un ierosinājumiem par pašvaldības darbu, kas tika pārsūtīta plašam adresātu lokam, tajā skaitā vairākiem medijiem, Eiroparlamenta deputātiem, Latvijas Valsts prezidenta kancelejai un vairākiem Latvijas ministriem.

Vēstulē izskanēja ierosinājumi sasaukt Civilās aizsardzības komisijas sēdi, kas jau norisinājās 13. martā, un par ko ziņots tika arī pašvaldības informatīvajās platformās, kā arī organizēt ārkārtas domes sēdi bez konkrētu risināmo jautājumu iezīmēšanas. Tika pieprasīta arī informācija par SIA “Rēzeknes Slimnīca” darbu. 31. martā Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs sagatavoja atbildi, kurā informēja deputātus par līdz šim veiktajām darbībām:

“1) reaģējot uz situāciju, jau 13.03.2020. tika sasaukta Civilās aizsardzības komisijas sēde. (Jāpiebilst, ka šīs sēdes notiek regulāri, atbilstoši komisijas funkcijām.);

2) Rēzeknes slimnīcas oficiāla un aktuālākā informācija tiek publicēta gan Rēzeknes pilsētas domes mājaslapā (www.rezekne.lv), gan Rēzeknes slimnīcas mājaslapā (www.rslimnica.lv);

3) Rēzeknes pilsētā regulāri tiek veikti pasākumi, lai atbalstītu iedzīvotājus, kas ir riska grupās. Papildu tam 31.03.2020. tika sasaukta domes ārkārtas sēde un pieņemts lēmums par atbalstu iedzīvotājiem pārtikas iegādē saistībā ar ārkārtējo situāciju.

Pievēršam jūsu uzmanību faktam, ka visas valsts un pašvaldības institūcijas veic savus pienākumus un funkcijas, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un valdības pieņemtos lēmumus. Rēzeknes pilsētas dome savu pilnvaru un iespēju robežās ir veikusi visas darbības, lai izpildītu Ministru kabineta un šajā ārkārtas situācijas risināšanā iesaistīto institūciju rīkojumus.

Raisa izbrīnu jūsu deklaratīvā vēršanās pie masu informācijas līdzekļiem un dažādām iestādēm un privātpersonām, turklāt nevis ar priekšlikumiem, kā tas deputātam pienāktos, bet ar acīm redzamu vēlmi piesaistīt uzmanību savām aktivitātēm, uzdodot jautājumus, nevis strikti pildot atbildīgo institūciju lēmumus un instrukcijas.

Tādas darbības neliecina par valstisko domāšanu un atbildīgu rīcību, kas pašreizējā situācijā ir vieni no svarīgākajiem sabiedrību vienojošajiem aspektiem.”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?