Neskatoties uz to, ka pirmajā acu uzmetienā dzīves ritējums pilsētā ir kļuvis nedaudz lēnāks, patīkami, ka pie mums Rēzeknē tiek labiekārtotas jaunas vietas un parādās jauni objekti, kas var būt interesanti gan tūristiem, gan arī pašiem rēzekniešiem.

Burtiski pašās marta beigās – aprīļa sākumā noslēdzās bruģa ieklāšanas darbi Mākslas nama pagalmā un turpat tika uzstādītas arī jaunās skulptūras un instalācijas. Kā pastāstīja Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktors Osvalds Zvejsalnieks, daži Mākslas skolas studentu darbi jau sen rotāja Mākslas nama pagalmu, un tiem blakus nolēma uzstādīt jaunus un interesantākus gan studentu, gan skolas paspārnē notikušo plenēru dalībnieku darbus. Uz Mākslas nama pagalmu pārceļoja arī Daugavpils tēlnieka Ivo Folkmaņa skulptūra, kas desmit gadus atradās zālienā pie Rēzeknes pilsētas domes. 2009. gadā Rēzeknē norisinājās 1. Latgales tēlnieku plenērs “Gaisma”, kura idejiskā iedvesmotāja bija slavenā Latvijas tēlniece Māra Kalniņa (1948-2015). Plenēra dalībnieku darbi kā dāvana palika pilsētai un tika uzstādīti pilsētas centrā zem kokiem blakus pieturai pie pieminekļa “Vienoti Latvijai” Atbrīvošanas alejā, bet, pirmkārt, tie pazuda zālienā, un, otrkārt, nekur nebija nekādas skaidrojošās plāksnes ar nosaukumiem, autoru vārdiem un paskaidrojumu, kāpēc tie šajā vietā uzstādīti.

Šobrīd akmens dāvanas pilsētai atrodas Mākslas nama pagalmā, kā arī tiek uzstādītas blakus Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolai, kur jau ir dažas metāla instalācijas. Tādējādi Rēzeknē ir parādījušās divas sakoptas mūsdienu tēlniecības saliņas blakus ēkām, kur mīt topošie un profesionālie tēlnieki, koktēlnieki un metālapstrādes meistari. Un ikviens garāmgājējs var papriecāties par tām.

Attēlā: skulptūras un instalācijas pie Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas (A.Lebeda foto)

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?