Rūpējoties par sabiedrības veselību un pildot valdības lēmumu par ārkārtējo situāciju laikā no 13.marta līdz 12. maijam Latgales Kultūrvēstures muzejs slēgts apmeklētājiem, taču muzeja darbība rit savu ierasto gaitu – norit intensīvs un produktīvs krājuma apstrādes, sistematizācijas, pētniecības, kārtošanas, iepakošanas, kartotēkas papildināšanas, datu ievades Nacionālajā muzeju krājumu kopkatalogā darbs, zinātniskā arhīva, interaktīvā krājuma sistematizācija, kārtošana, pētnieciskā izdevuma “100 fakti par Rēzekni” sagatavošanas darbi. Daudz aktīvāk norit tieši muzeja “neredzamais” darbs, kam ikdienā, strādājot ar sabiedrību un nodrošinot sabiedrības pieprasījumu pēc materiāliem, atliek maz laika.

Nenodrošinot fizisku pieejamību apmeklētājiem, tiek nodrošinātas konsultācijas, izziņu sagatavošana un sniegšana kā rakstiski, tā telefoniski. Apmeklētāju iepazīstināšanai ar atklātajām izstādēm, izveidotas to virtuālās ekskursijas, nodrošinot izstāžu apmeklējumu neklātienē. Tāpat apmeklētājiem tiek piedāvāts iepazīt muzeju, izmantojot virtuālās tūres gan Rēzeknes pilsētas mājaslapā, gan virtuālajā muzejā www.futureofmuseums.eu. Tāpat Latvijas Muzeju biedrība savā mājaslapā ir apkopojusi iespējas, kā Latvijas muzejus iepazīt virtuāli, t.sk., arī Latgales Kultūrvēstures muzeju.

Muzeja Facebook lapā katru dienu ievietojam dažāda satura informāciju par muzeja iepriekšējā periodā izstrādātajiem produktiem, pētnieciskā un izglītojošā darba rezultātiem, vēsturiskas fotogrāfijas, atsevišķu priekšmetu stāsti.

Vairāki darbinieki, kuru darba funkcijas to atļauj, sazinoties ar muzeja vadību, strādā attālināti no mājām. Muzejā uz vietas strādājošie darbinieki darbojas katrs savā darba kabinetā pa vienam, darba pienākumus veicot individuāli.

Ineta Atpile-Jugane, direktores vietniece zinātniskajā darbā

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?