Šogad pavasaris mūs pārsteidza nesagatavotus, liekot pārskatīt ierasto sistēmu, pēc kuras mēs organizējam savu ikdienu. Lai gan laiks nav no tiem vienkāršajiem, esmu pārliecināts, ka mums, rēzekniešiem, izdosies to pārvarēt un kļūt vēl stiprākiem. Savu spēku pielāgoties un risināt krīzes situācijas mēs vēsturē esam apliecinājuši jau ne vienu vien reizi!

Pārmaiņas, protams, skar arī Lieldienu svinības, kuru neatņemama sastāvdaļa ir pulcēšanās tuvinieku lokā, dievkalpojumi baznīcās un jestri pasākumi visai ģimenei. Lai gan šogad publiskie pasākumi diemžēl būs liegti, Lieldienu nozīme un vērtības paliek nemainīgas. Šo dienu galvenais motīvs ir Jēzus Kristus augšāmcelšanās, no kuras mēs tik daudz varam gūt un mācīties. Aicinu ikvienu nodoties klusām pārdomām par to, kā mēs spēsim piecelties pēc šī pārbaudījuma un doties tālāk pretī saviem mērķiem – vēl stiprāki un par savu varēšanu vēl pārliecinātāki nekā iepriekš.

Cienījamie rēzeknieši, svinēsim Lieldienas mājās! Jā, varbūt svinēsim mazliet citādāk nekā ierasts, toties atcerēsimies tradīcijas. Baznīcu dievkalpojumi būs skatāmi un klausāmi kā televīzijā, tā radio, – pulcēsimies ģimenes lokā, lai vienotos kopīgā lūgšanā. Krāsosim un ripināsim olas, baudīsim pavasari un veltīsim viens otram skaistus vārdus un labas domas.

Novēlu mums visiem būt stipriem savā ticībā un svinēt šos jaukos pavasara svētkus! Lai šis gads paliek atmiņā tikai ar skaisti un mīļi pavadītiem mirkļiem, bet visas nedienas sadrūp kā olu čaumalas.

Priecīgas Lieldienas, mīļie rēzeknieši!

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?