Latvijā noteiktais ārkārtējais stāvoklis ir satraucis visus mūsu valsts iedzīvotājus. Tāpēc “Lielās talkas” organizatori, rūpējoties par Latvijas iedzīvotāju veselību, pieņēma lēmumu pārcelt talku no 25. aprīļa uz 16. maiju un piedāvā jaunu iespēju – organizēt savas individuālās “SOLO talkas”.

Vita Jaunzeme, “Lielās talkas” vadītāja: “”Lielā talka” vienmēr ir bijis brīdis, kad cilvēki pulcējas un sanāk kopā radu, kolēģu, skolas un studiju biedru vai vienkārši kaimiņu lokā, tāpēc, ņemot vērā neviennozīmīgo situāciju, esam nolēmuši pārcelt talkas norises laiku. Tomēr es vēlētos rosināt cilvēkus neieslēgties savās mājās, bet gan vairāk laika pavadīt svaigā gaisā, ko iesaka arī ārsti. Tāpēc tiem, kuri vēlas talkot jau līdz un pēc 16. maija “Lielās talkas”, izmantot šo pavasara laiku apkārtnes sakopšanai, mēs piedāvājam un aicinām rīkot savas individuālās “SOLO talkas”, kurās piedalītos ierobežots skaits cilvēku. Taču tikpat labi talkot var arī vienkārši dodoties pastaigā pa mežu un nepaejot garām zemē nomestiem gružiem, tos izmetot atkritumu tvertnē. Jo katrs Latvijas kvadrātmetrs ir mūsu zeme, mūsu sēta. Uzturēsim to tīru, zaļu un skaistu!”

Tiem, kuri izvēlēsies doties “SOLO talkās”, iesakām būt uzmanīgiem un ievērot visas piesardzības un higiēnas prasības, tomēr, nepārspīlējot un nezaudējot veselo saprātu, uzturot možu garu un labvēlīgu attieksmi pret visiem apkārtējiem.

“SOLO talku” vietas, līdzīgi kā pārējās talkošanas vietas, aicinām atzīmēt arī interaktīvajā kartē, kuru atradīsiet mājaslapā www.talkas.lv. Šī karte var būt arī uzskates līdzeklis, kurā cilvēki redzēs citu solotalkotāju aktivitātes, tādēļ, sniedzot iespēju savu “SOLO talku” rīkot drošā attālumā vai citā dienā. Visi solotalcinieki ir aicināti ar savām aktivitātēm dalīties sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirkas: #solotalka #esmuvesels #parveselulatviju. Talkas organizatori sekos līdzi solotalcinieku aktivitātēm un sniegs padomus drošai talkošanai.

Savukārt visiem pārējiem, kuri plānotu pievienoties kopīgajai talkas dienai 16. maijā, šogad tiks sniegta jauna iespēja, kā pieteikt savu talku. Talkas vietu kartē, sākot ar šo gadu, ikviens talkotājs un talkas organizators varēs atzīmēt un pieteikt divu veidu talkas – uzkopšanas un labiekārtošanas. Ar ko atšķiras šīs talkas: labiekārtošanas talkas var pieteikt ikviens talkotājs, neatkarīgi, vai talkošanas notiek privātajā vai publiskajā sektorā. Tās var būt ģimeņu talkas, organizāciju, uzņēmumu vai citas talkas, kas tiek organizētas uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību un kurās atkritumus, ja tādi ir radušies, aizved paši rīkotāji. Uzkopšanas talkas ir tās, kas notiek publiskās teritorijās un kurām ir nepieciešams pašvaldības saskaņojums, lai saņemtu bezmaksas maisus, un kurās tiek nodrošināta savākto atkritumu izvešana.

Līdz ar labiekārtošanas vai uzkopšanas talkas vietas atzīmēšanu kartē cilvēks saņems pieeju savam talkas profilam, kas sociālajos tīklos ļaus dalīties ar informāciju par konkrēto talkošanas vietu, kā arī aicināt pievienoties notikumam arī citus talkotājus un sazināties ar viņiem.

Aicinām, tāpat kā katru gadu, sūtīt rakstisku informāciju, kas papildināta ar foto un video, no talku norises vietām, lai varam dalīties un izplatīt šo informāciju ar talkas sociālo kontu palīdzību gan Latvijā, gan ārpus tās.

Savukārt tos, kuriem noteikta karantīna vai kuri vienkārši vēlas pārlaist šo laiku drošībā savās mājās, aicinām piedalīties “Ideju talkā”. Tā “Lielās talkas” ietvaros notiek jau otro gadu, un cilvēki aicināti dalīties ar savām idejām, kā padarīt Latviju un pasauli zaļāku, ilgtspējīgāku, drošāku un skaistāku, un to, kā risināt samilzušās vides problēmas ilgtermiņā. Savas idejas sūtiet uz e-pasta adresi talkas@talkas.lv vai aizpildiet elektronisko anketu mājaslapā www.talkas.lv zem “Ideju talkas” sadaļas.

Esiet veseli, uzturiet možu garu, rūpējieties par sevi un saviem tuvākajiem, kā arī rīkojieties atbildīgi pret līdzcilvēkiem. Tiekamies “Lielajā talkā” šī gada 16. maijā!

Gita Sauka, “Lielā talka 2020” sabiedrisko attiecību konsultante

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?