Vasarā gaidāms Rēzeknes grupas “Vremja tepla” pirmais albums ar tikpat zīmīgu nosaukumu “Pirmais solis”, kurā plānots iekļaut 8 grupas oriģinālkompozīcijas, tostarp tāda paša nosaukuma tituldziesmu.

Visu dziesmu autori ir grupas dalībnieki Andrejs Jurevičs un Viktors Zaharovs, cerīgi prognozējot, ka albumā ierakstītās dziesmas patiks visdažādākajiem klausītājiem, kuri mīl gan ritmisku, gan nostaļgiski apcerīgu mūziku. Ierakstā piedalījās un grupas skanējumu iekrāsoja arī mūziķe Santa Savicka-Drozdova.

Grupā “Vremja tepla” muzicē Andrejs Jurevičs (vokāls, akustiskā ģitāra), Vitālijs Nilovs (basģitāra, bekvokāls), Jevgenijs Tarasovs (bungas) un Viktors Zaharovs (ģitāra, bekvokāls). Grupa “Vremja tepla” par savu dibināšanas gadu atzīmē 2013. gadu, lai gan grupas dalībnieki ir pazīstami jau no skolas laikiem – visi ir Rēzeknes 6. vidusskolas klasesbiedri un muzicē jau no 10. klases. Sākumā grupa sevi pieteica ar nosaukumu “The Late Night Band”, bet tā kā šis nosaukums neiedzīvojās, tad grupas dalībnieki atrada citu – sev un publikai iedvesmojošāku – “Vremja tepla”. Pēc tam sekoja uzstāšanās ar populāriem hītiem korporatīvos pasākumos, pilsētas svētkos un nelielos koncertos, līdz 2017. gadā tapa pirmās grupas oriģināldziesmas.

Līdz šim grupa “Vremja tepla” dažas dziesmas bija ierakstījusi tepat, Rēzeknē, bet tik profesionālā studijā Rīgā “Wolk Recording Studios” (http://wolkrec.com), kurā savus albumus ierakstījuši arī tādi mūziķi kā “Prāta vētra”, “The Sound Poets”, Aminata, Gustavo u. c., rēzeknieši strādāja pirmo reizi. Kā atzīst grupas “Vremja tepla” mūziķis Viktors Zaharovs, tā bija lieliska pieredze, darbs studijā aizritēja ļoti intensīvi un radošā atmosfērā, ņemot vērā profesionāļa Aleksandra Volka ieteikumus, un veltot visu uzmanību muzikālajām detaļām, kas veidos jaunā CD kopainu.

Šogad grupa “Vremja tepla” bija iecerējusi piedalīties vairākos festivālos, kam tika sagatavota koncertprogramma, līdz ar to muzikālais materiāls bija nobriedis, oriģināldziesmas iekrājušās un vairākas no tām koncertos publikai atrādītas, tāpēc šķita tikai loģiski, ka ir laiks sapņa piepildījumam – ierakstīt grupas pirmo CD. Emociju gamma, kas izdzīvota ierakstā, ir bagātīga – no pirmajām bailēm līdz absolūtai laimei, jo albuma ieraksts tapa vienā elpā – 2 diennaktīs. Šobrīd notiek dziesmu tehniskā apstrāde un albuma sagatavošana.

Tā kā rēzeknieši novērtē savas pilsētas radošo potenciālu, grupas “Vremja tepla” jaunā albuma “Pirmais solis” ierakstu profesionālā studijā finansiāli atbalstīja pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”, piešķirot 3000 EUR.

Tikko grupas “Vremja tepla” albums “Pirmais solis” būs sagaidīts, tiks izziņoti arī tā prezentācijas koncerti, bet pagaidām grupas jaunumiem var sekot FB lapā.

Informāciju sagatavoja Maija Upeniece, pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” reklāmas speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?