Pēc būvdarbu tehnoloģiskā pārtraukuma beigām Ziemeļu rajona parkā, veicot zemes darbus, tika atrasti cilvēku kaulu fragmenti. Pirmie šāda veida atradumi tika atklāti pagājušā gada oktobrī, bet šajā gadījumā runa tiešām ir par masu apbedījumiem bijušās padomju karagūstekņu nometnes teritorijā.

Tiklīdz būvnieki uzdūrās šiem baisajiem atradumiem, šis tranšejas kabeļa ieklāšanai posms tika norobežots un jau trešdien visa informācija tika nodota Brāļu kapu komitejai. Ceturtdien pilsētas vadība pieņēma lēmumu piesaistīt profesionālas meklēšanas vienības, lai būvdarbu norises vietās izņemtu no zemes mirstīgās atliekas.

Sestdien Rēzeknē ieradās kritušo karavīru meklēšanas vienība “Leģenda”, kas uzreiz sāka darbu. Šajā posmā meklētājiem precīzāk jānosaka masu apbedījumu (grāvju) platība un jāizņem no zemes jau atrastie skeletu fragmenti. Tuvākajā laikā tiks pieņemts lēmums par turpmāko darbu apjomiem.

Kā pastāstīja kritušo karavīru meklēšanas vienības “Leģenda” vadītājs Tālis Ešmits, daži atrastie karavīru medaljoni apstiprina faktu, ka tie ir padomju karavīru – karagūstekņu apbedījumi laikā no 1941. gada beigām līdz 1942. gada sākumam.

Meklēšanas darbu laikā izraktie cilvēku kauli tiek likti speciālos maisos, kuri tiks uzglabāti tam speciāli atvēlētā vietā pašvaldības uzņēmuma “Rēzeknes namsaimnieks” teritorijā un nākotnē tiks apbedīti Miera ielas kapos. Atgādināsim, ka 60-to gadu vidū, būvējot dzīvojamo rajonu tagadējās Atmodas ielas apkārtnē, jau tika atrastas padomju karagūstekņu nometnes gūstekņu mirstīgās atliekas, arī tās daļēji tika pārapbedītas Miera ielas kapos.

1 Comment
  1. Bobiks 2 gadiem atpakaļ

    Vai padomju cilvēkiem, kuri saviem mocekļiem virsū cēla mājas, klusēja un klusē sirdsapziņa?
    Vai Jupatovkā un Makarovkā maz brīvas vietas bija?
    Varbūt derēja uzsliet mikrorajonu arī Osvencimas un Salaspils nometņu teritorijā? Redz, Salaspilī vaid zeme, bet šeit būs skeitparks.
    Varbūt uz šejieni vajadzētu pārvietot Aļošu?

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?