Ārkārtas situācijas laikā vēlreiz atgādinām par unikālo iespēju lasīt e-grāmatas latviešu valodā bez maksas.

Šo iespēju Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA „Tieto Latvia” kopš 2019. gada 6. janvāra. „3td E-GRĀMATU bibliotēka” ir pakalpojums, kas reģistrētiem pašvaldību publisko bibliotēku lietotājiem piedāvā bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā. Pievērsiet uzmanību tam, ka pakalpojums ir pieejams tikai reģistrētiem bibliotēku lasītājiem, kuri no bibliotēkas ir paņēmuši autorizācijas datus bibliotēkas e-katalogam. (Ārkārtas situācijas laikā šos datus var saņemt, sazinoties ar bibliotēku telefoniski vai e-pastā.)

Mēneša laikā iespējams lasīt ne vairāk kā 18 e-grāmatas, bet vienlaicīgi iespējams saņemt 2 e-grāmatas. Šobrīd  izlasāmas gandrīz 350 grāmatas. Katru trešdienu e-grāmatu bibliotēka tiek papildināta ar 3 jaunām grāmatām.

Šobrīd tīmekļa vietnē www.3td.lv ir pieejams daudzveidīgs e-grāmatu piedāvājums – gan latviešu literatūras klasika, gan mūsdienu autoru grāmatas, kuras iemantojušas lasītāju atzinību, tai skaitā vairāki Monikas Zīles romāni, trīs Karīnas Račko romantiski erotiskie darbi, Ingunas Baueres biogrāfiskie romāni, latviešu fantāzijas un detektīvžanra darbi. Varat izlasīt septiņus Daces Judinas sērijā „Izmeklē Anna Elizabete” izdotos kriminālromānus, Franciskas Ermleres sērijā „Rīgas detektīvs” publicētos darbus „Meistarstiķis” un „Jūgenda pasāža”. Pieejams arī ļoti plašs tulkoto ārzemju autoru grāmatu klāsts, piemēram, īru rakstnieces Lūsindas Railijas stāsts par mīlestību „Itāļu meitene”, amerikāņu rakstnieces Helēnas Huengas erotiskais mīlas romāns „Skūpstu koeficients”, franču rakstnieka Mišela Bisī  trilleris „Laiks ir slepkava” u. c. Kategorijā „Garīgā un filozofiskā literatūra” pagaidām ir 13 grāmatas. Pašlaik viena no populārākajām ir Induļa Paiča „Deviņi dzīves uzdevumi”. Izdevumā sniegtās ierosmes palīdz labāk orientēties savos pārdzīvojumos un izprast sevi – kas es esmu, ko vēlos sasniegt, kādas ir manas iespējas un robežas.

2019. gada janvārī vietnē bija tikai apgāda Zvaigzne ABC e-grāmatas, bet gada laikā 3td bibliotēkai ir pievienojušās vēl trīs izdevniecības – apgādi Mansards, Latvijas Mediji un Prometejs, notiek sarunas arī ar citām izdevniecībām. 3td e-grāmatu bibliotēka ir dabai draudzīgs risinājums. Tas popularizē grāmatas e-formātā, kuru radīšanai tērē daudz mazāk dabas resursu un neizmanto papīru. Jaunais pakalpojums, kas ir ļoti pievilcīgs no satura viedokļa un pieejams ikvienam Latvijas iedzīvotājam, veicina sabiedrības digitālo pratību un e-pakalpojumu popularitāti Latvijā.

Svarīgi atcerēties, ka lietotājs nedrīkst nodot trešajām personām savus reģistrētā lietotāja datus (lietotājvārds, parole). Tos drīkst izmantot tikai konkrētais lietotājs. Atcerieties arī to, ka e-grāmatu lasīšana nav pieejama lasītājam, kurš bibliotēkā nav savlaicīgi atdevis vai pagarinājis visas izsniegtās grāmatas.

Šajos ārkārtas apstākļos, kad bibliotēkas lasītājiem ir slēgtas, aicinām ikvienu, kurš vēl to nav izdarījis, būt aktīvam lasītājam un izmantot 3td e-grāmatu bibliotēkas sniegtās iespējas!

Vēlreiz atgādinām – piekļuves datus iespējams saņemt attālināti, sazinoties ar bibliotēku.

Lasiet e-grāmatas, neizejot no mājām!

Informāciju sagatavoja Zita Gorsvāne, RCB Abonementa nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?