No 20. aprīļa līdz 20. maijam ikviens Rēzeknes iedzīvotājs, ievērojot valstī noteiktos piesardzības pasākumus, aicināts piedalīties akcijā “Elektronikas šķiratlons”, ko organizē Latvijas Zaļais punkts kopā ar partneriem. Tās ietvaros, nododot bezkontakta ceļā savas nolietotās elektroiekārtas SIA “ALAAS” atkritumu šķirošanas laukumos Rēzeknē, Rīgas ielā 21B, un sadzīves atkritumu poligonā „Križevņiki” varēs piedalīties arī balvu izlozē.

Starp dalībniekiem, kuri no 20. aprīļa līdz 20. maijam kādā no akcijā pieteiktajiem šķirošanas laukumiem būs nodevuši nolietotās elektroiekārtas, 31. maijā tiks izlozēta lielā balva – jauns televizors, kā arī veikalu tīkla “top!” dāvanu kartes un citas pārsteiguma balvas.

SIA “ALAAS” atkritumu šķirošanas laukuma Rēzeknē, Rīgas ielā 21B, darba laiks ir:

  • otrdienās no plkst. 12-13 un 14-19;
  • trešdienās plkst. 9-13 un 14-19;
  • ceturtdienās plkst. 8-12 un 13-17;
  • piektdienās plkst. 8-12 un 12.30-16.30;
  • sestdienās plkst. 8-12 un 13-16.

SIA “ALAAS” sadzīves atkritumu poligona „Križevņiki” darba laiks ir darba dienās 9.00-19.00 un sestdienās, svētdienās – 9.00-16.00.

Ierodoties šķirošanas laukumā, aicinām rūpīgi ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus, fizisko distancēšanos un ierobežojumus attiecībā uz pulcēšanos. Tāpat pēc laukuma apmeklējuma aicinām rūpīgi nomazgāt rokas vai veikt to dezinfekciju.

Lai nodrošinātu drošu elektroiekārtu nodošanu pārstrādei, elektroiekārtas šķirošanas laukumā ir jānovieto tikai tām paredzētajā vietā un tām ir jābūt neizjauktām, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati u.tml.

Akciju “Elektronikas šķiratlons” organizē Latvijas Zaļais punkts un SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar veikalu tīklu “top!”. Kopumā tā norisināsies vairāk nekā 40 šķirošanas laukumos visā Latvijā. Plašāk par akciju var uzzināt mājaslapā www.zalais.lv sadaļā “Jaunumi”.

Atgādinām, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektrotehnikas iekārtas – veļas mašīnas, televizori, ledusskapji, plītis, datori, monitori, telefoni u.c. – tiek klasificētas kā videi kaitīgi un bīstami atkritumi, jo tās satur videi un cilvēkam bīstamas vielas. Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās nokļūstot apkārtējā vidē rada toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c.

Informāciju sagatavoja Alise Zvaigzne, “Eco Baltia grupa” sabiedrisko attiecību speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?