Dzeltena ēka ar baltām kolonnām

Ceturtdien, 23. aprīlī Rēzeknes pilsētas domes deputāti pieņēma lēmumu ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar vīrusa “Covid-19” izplatību nodrošināt pārtikas pakas Rēzeknes pamatskolas – attīstības centra izglītojamiem, kuri ārkārtas situācijas laikā neapmeklē izglītības iestādi.

Pārtikas pakas, kuru vērtība ir 2,85 eiro dienā,  tiks izsniegtas, neatkarīgi no Rēzeknes pamatskolas – attīstības centra izglītojamo deklarētās dzīvesvietas par laika posmu no 23. marta līdz ārkārtējās situācijas stāvokļa atcelšanai. Šo paku komplektāciju un piegādi vienu reizi mēnesī līdz izglītojamo dzīvesvietai nodrošinās Rēzeknes pamatskola – attīstības centrs.

Šāds lēmums pieņemts, lai nodrošinātu atbalstu pārtikas iegādē Rēzeknes pilsētas speciālo izglītības iestāžu izglītojamiem, kā arī lai nodrošinātu speciālās izglītības iestāžu uzturēšanas izdevumu segšanai piešķirtās valsts budžeta mērķdotācijas izlietojumu par laika posmu, kad valstī ir noteikta ārkārtējā situācija

Atgādināsim, ka Rēzeknes pilsētas dome atbalsta Rēzeknes pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētās daudzbērnu ģimenes, tāpat kā trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes ar bērniem, izsniedzot kartes 50 eiro vērtībā pārtikas iegādei par katru bērnu vecumā līdz 7 gadiem vai kas apmeklē pamata vai vidējās izglītības iestādes. Tāpat pašvaldības atbalstu saņem pensijas vecumu sasniegušas maznodrošinātas vai trūcīgas personas, kā arī maznodrošinātas vai trūcīgas personas ar invaliditāti, kas ir deklarētas Rēzeknes pilsētas teritorijā, vienu reizi mēnesī saņemot pārtikas paku 30 eiro vērtībā.

3 Comments
 1. Ilona 2 gadiem atpakaļ

  Pārtikas pakas, kuru vērtība ir 2,85 eiro dienā, tiks izsniegtas, neatkarīgi no Rēzeknes pamatskolas – attīstības centra izglītojamo deklarētās dzīvesvietas par laika posmu no 23. marta līdz ārkārtējās situācijas stāvokļa atcelšanai. Šo paku komplektāciju un piegādi vienu reizi mēnesī līdz izglītojamo dzīvesvietai nodrošinās Rēzeknes pamatskola – attīstības centrs.

  Sakiet lūdzu, ārkārtēja situācija Latvijā nav atcelta un kādēļ pašreiz, tad kad bērni mācās mājas,partikas pakas maz ka nedod tā kā citās skolās, ik pēc divām nedēļam, tak un pēc mēneša iedot ,pārtikas paku kas vērtība ir 19€ par mēnesi. Vai kas ir mainījies ?

  • Author
   rezekne.lv 2 gadiem atpakaļ

   Kā informēja Izglītības pārvaldē, pamatojoties uz Rēzeknes pilsētas Domes 2020.gada 17.decembra lēmumu Nr. 1433 “Par dienas ēdināšanas izmaksu noteikšanu Rēzeknes pamatskolā – attīstības centrs” ir notikušas vairākas izmaiņas, uz vienu audzēkni vairs nav paredzēta summa EUR 2.85, bet gan EUR 2.40 (pie četrreizējās ēdināšanas) dienā un tikai tiem audzēkņiem, kas uzturas internātā. Pārējiem izglītojamiem izmaksas arī atšķiras.

   Aprēķinot pārtikas pakas vērtību, tiek ņemts vērā arī laika periods. Ja paka par pilnu mēnesi, tad pārtikas pakas cenā tiek ieskaitītas visas darba dienas pa 4-ām ēdienreizēm izņemot piektdienu, kad pakas cenā netiek iekļautas vakariņas (jo aprēķins ir tāds kā skolā, piektdienās izglītojamiem nav vakariņu, jo audzēkņi brauc mājās). Pilsētā dzīvojošiem audzēkņiem pārtikas pakas tiek aprēķinātas, ņemot vērā tikai pusdienu cenu (arī atbilstoši iepriekš minētajam pieņemtajam domes lēmumam).

   Katram audzēknim pārtikas pakas cenu aprēķina atsevišķi, individuāli. Paku cenas ir bijušas ļoti dažādas (EUR 58.60; 22.72; 19.00 u.c.).

   Pārtikas pakas tiek piegādātas audzēkņiem gan uz mājām (arī uz citām pašvaldībām), gan tās var saņemt uz vietas – iestādē. Piegāde tiešām ir bijusi apmēram reizi mēnesī un par pagājušo laika periodu. Pakas netiek izsniegtas par nākamo laika periodu, jo ņem vērā to, ka valdības lēmumi ir neprognozējami, īpaši par mācību procesa atsākšanu skolā klātienē. Ja pakas tiks izsniegtas par nākamo laika periodu, tad var gadīties, ka atgriežoties skolā, ēdināšanas nauda jau ir iztērēta pārtikas pakās un izglītojamie paliek bez ēdināšanas vai pašvaldībai rodas papildus izdevumi.

   Iesakām primāri griezties izglītības iestādē skaidrot šāda veida jautājumus.

   • Ilona 2 gadiem atpakaļ

    Liels paldies par informāciju.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?