Pavasaris mūsu dzīvē jau ierasti ir pārmaiņu laiks, kad pēc nogurdinošās un ilgās Latvijas ziemas mēs steidzam sakārtot vidi mums apkārt.

Milzīgs solis pārmaiņu virzienā tika sperts 1917. gada 26. un 27. aprīlī, kad Pirmajā Latgales latviešu kongresā tika nolemts, ka Latgalei jāapvienojas ar pārējiem topošās Latvijas valsts novadiem. Tas kļuva par vienu no svarīgākajiem soļiem Latvijas valsts tapšanā.

Kongress 1917. gadā izraisīja plašu rezonansi, asas diskusijas un viedokļu šķelšanos, taču vēsturē ne vienu vien reizi gūts apstiprinājums tam, ka tieši ar nepopulāriem lēmumiem var panākt vēlamo rezultātu. Izcilais Latgales garīdznieks un politiķis Francis Trasuns ticēja visu latviešu kopdarbībai un neļāva pretējo viedokļu piekritējiem un oponentiem sevi pārliecināt, neskatoties uz to, ka riskēja ar savu karjeru un reputāciju. Tieši Trasuns ar domubiedriem bija cilvēki, kuri panāca rezolūciju, kas bija pirmais pagrieziena punkts ceļā uz neatkarīgu Latvijas valsti, kurā mēs dzīvojam šodien.

Latgale ir apbrīnojama vieta, ko apdzīvo stipri ļaudis, kas ir nelokāmi savā pārliecībā un nebīstas no smaga darba. Mums jābūt lepniem par savu vēsturi un līdzcilvēkiem, jāatbalsta vienam otru un jāapzinās mūsu novada nozīmīgums Latvijas vēsturē.

Aicinu ikvienu Rēzeknes, Latgales un visas Latvijas iedzīvotāju aizdomāties par vēstures līkločiem, kam cauri ir gājusi Latvijas valsts. 27. aprīlī (protams, ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus) dosimies nolikt ziedus pie pieminekļa Latgales kongresa simtgadei Rēzeknē, lai godinātu cilvēkus, kuri ticēja Latgales piederībai Latvijas valstij!

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?