Sagaidot pavasari un vasaru, kad mākslinieki dodas plenērā, lai gūtu iedvesmu, tvertu mūzas pieskārienu, Latgales Kultūrvēstures muzejs (Atbrīvošanas alejā 102) cer uz satikšanos gan ar jauniem radošiem Latgales mākslinieku darbiem, gan ar muzeja apmeklētājiem izstādē “Rudens 2020”! Kā parasti šī izstāde ver durvis novembrī, sagaidot Latvijas valsts proklamēšanas kārtējo gadadienu. Kādā formātā tā notiks – to rādīs laiks!

Šogad kā izstādes moto esam izvirzījuši tēmu “Apvārsnis” jeb, Jāni Klīdzēju citējot, “Debešu puse”. Ne tikai tāpēc, ka “taidas ūtras leidzeigas debešu puses nav nikur vysā pasaulī” (citāts no J. Klīdzēja stāsta “Debešu puse”), bet arī tāpēc, ka šis ir vērtību pārvērtēšanas laiks, jaunu atklājumu sākums. Apvārsnis kā brīvības apsolījums, kā skatiens tālāk, lai paceltos pāri, saskatītu būtisko. Ja es ieslēgšos kā gliemezis mājiņā, vai spēšu ieraudzīt savus iekšējos apvāršņus? Un kādu brīvību tie man sola? Vai tur ir kāda “debešu puse”, ko es vēlētos iepazīt? Tagad ir laiks!

Latgales Kultūrvēstures muzejs vēlē māksliniekiem radošu vasaru un raženu rudens cēlienu, lai jau oktobra mēnesī varētu iesniegt savus darbus Latgales mākslinieku “Rudens 2020” izstādei Rēzeknē!

Latgales mākslinieku darbu izstādes “Rudens 2019” katalogs.

Informāciju sagatavoja Inese Dundure, Latgales Kultūrvēstures muzeja mākslas nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?