Kā jau iepriekš ziņojām, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) ir noslēgusi līgumu ar Centrālo finanšu līgumu aģentūru par projekta “Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas dienesta viesnīcas Atbrīvošanas alejā 115, Rēzeknē projektēšana, būvniecība un autoruzraudzība” realizēšanu (Nr. 4.2.1.2/18/I/037).

Atklātajā konkursā par tiesībām veikt projektēšanu, būvdarbus un autoruzraudzību tika noteikts sadarbības partneris, kas veiks minētos darbus, – personu apvienība “PTS & ARMS & CAMPAIGN”. Būvdarbi objektā Atbrīvošanas alejā 115 K-2, Rēzeknē tika atsākti 2019. gada 8. martā. Pašlaik ēka tiek gatavota nodošanai ekspluatācijā, lielākā daļa darbu ir pabeigta, būvnieks novērš konstatētos defektus un gatavo nepieciešamo dokumentāciju.

Jauniešus visvairāk interesē jautājums, ko iegūs studenti? Atbildam.

Ēkai ir moderna fasāde, tā veido harmonisku kompleksu ar Informācijas tehnoloģiju centru. Tajā būs vietas 146 studentiem, kuri varēs dzīvot ērtos divvietīgos un četrvietīgos numuriņos. Viesnīcā ir 49 divvietīgi un 12 četrvietīgi numuriņi, kuros visos ir iebūvēti sanmezgli.

Domājot par studentu vajadzībām, jau projekta izstrādes posmā tika noteikts, ka ir nepieciešama darba zona, tāpēc katrā viesnīcas numuriņā tā tika paredzēta atbilstoši studentu skaitam istabā, tāpēc katrs varēs mācīties piemērotos apstākļos. Katrā stāvā ir koplietošanas virtuve, kas aprīkota ar četrām elektriskajām plītīm un četrām cepeškrāsnīm, kas ļaus studentiem kvalitatīvi gatavot veselīgus ēdienus. Tika ņemts vērā arī tas, ka studentu viesnīcā dzīvojošajiem vajadzīgas fiziskās aktivitātes, tāpēc ēkas cokolstāvā izveidotas divas sporta telpas – aerobikas un trenažieru zāle, lai katrs varētu atrast sev piemērotāko aktivitāšu veidu.

Studentu dzīve nav iedomājama bez saviesīgiem pasākumiem, tāpēc, lai būtu piemērota vieta svinību organizēšanai, ēkā izveidota speciāla atpūtas telpa ar iebūvētu virtuves zonu, kuru viegli noslēpt aiz bīdāmām durvīm.

No ēkas apsaimniekošanas viedokļa, skatoties uz jauno studentu viesnīcu, varu teikt, ka tajā dzīvot būs ļoti ērti: apkures sistēma uzbūvēta tā, ka siltuma daudzumu var regulēt gan centralizēti, gan katrs individuāli, atbilstoši savam komfortam. Tāpat visi ēkā dzīvojošie tiks nodrošināti ar labas kvalitātes gaisu, ēkā uzstādītas 12 ventilācijas iekārtas, kas ļauj elastīgi regulēt gaisa daudzumu un temperatūru. Siltā ūdens apgādes sistēma izveidota kā nepārtraukti cirkulējoša ūdens sistēma, kas nodrošinās siltu ūdeni uzreiz pēc krāna atvēršanas. Vairs nebūs jātecina ūdens un jāgaida, kad tas būs silts.

Visas ēkas apgaismošanas sistēmā – LED gaismekļi, kas nodrošinās ne tikai labu, bet arī ekonomisku apgaismojumu. Viss iepriekš uzskaitītais nodrošinās gan siltumenerģijas, gan ūdens, gan elektroenerģijas racionālu izmantošanu. Vēlamies uzsvērt, ka ēka ir pilnībā pielāgota personām ar kustību traucējumiem, – tajā izveidoti speciāli numuriņi ar atbilstošām durvīm, sanmezgliem utt., kā arī uzstādīts lifts un trīs speciālie pacēlāji, līdz ar to personas ar kustību traucējumiem varēs nokļūt jebkurā ēkas telpā.

Projekta kopējās izmaksas ir 3 020 790,70 eiro, tajā skaitā PVN. Attiecināmās izmaksas – 558 775 eiro, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 474 958,75 eiro. Projekta mērķis ir energoefektivitātes paaugstināšana un vieda energovadība RTA dienesta viesnīcas ēkā, kas pilnībā saskan ar SAM 4.2.1.2. pirmās atlases kārtas mērķiem. Līdz ar to šī projekta realizēšana dos ieguldījumu kopīgo SAM 4.2.1.2. mērķu sasniegšanā.

Plānotie rezultāti: ekspluatācijā nodota ēka, kuras enerģijas patēriņš apkurei nepārsniedz 34,21 kWh/m2 gadā, oglekļa dioksīda emisija nepārsniedz 4205,22 kg CO2 gadā.

Informāciju sagatavoja Andris Skredeļs, RTA izpilddirektors

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?