Mums ir sportiski iedzīvotāji, kuri pelnījuši savā pilsētā modernu olimpisko centru. Turklāt jau uzceltie OCR kompleksa objekti guvuši atzinību. Futbola laukums ar tribīnēm ļāva atslogot pilsētas stadionu, kā arī praktiski viss mācību un treniņu process norit OCR, arī ziemā. Viesnīcas vidējais piepildījums pārsniedz 70 procentus, un āra peldbaseins nekad nav tukšs.

Patlaban turpinās daudzfunkcionālās sporta arēnas ar tribīnēm uz 727 vietām un ledus halles (tribīnes uz 568 vietām) būvniecība. Par spīti “pārsteigumiem”, ko atnesis koronavīruss, darbi notiek kā plānots. Noslēgumam tuvojas pieguļošās teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana, galvenā uzmanība tiek veltīta iekšdarbiem. Pašvaldībā cer, ka objektu varēs nodot ekspluatācijā noteiktajā termiņā – augustā, kaut gan jāpiebilst, ka esošajā situācijā jāņem vērā faktori, ko ne vienmēr var ietekmēt. Jebkurā gadījumā, mūsu iecere par Latgales uzņēmēju izstādes-gadatirgus rīkošanu daudzfunkcionālajā kompleksā 25. un 26. septembrī, apvienojot to ar Miķeļdienas svinībām, pagaidām paliek spēkā, ņemot vērā, ka citos reģionos bija jāatceļ līdzvērtīgi pasākumi, kas tika plānoti uz pavasari–vasaru.

Mēs visi varam vērot, kā daudzfunkcionālais komplekss mainās no ārpuses, tāpēc atgādinām par ēkas skaisto “pildījumu”, par ko savulaik ar entuziasmu stāstīja SIA “Olimpiskais centrs Rēzekne” valdes loceklis Vladimirs Bogdanovs.

Tā kā esam paspējuši uzstādīt augstu latiņu citos olimpiskā centra objektos, nevaram atļauties ietaupīt uz daudzfunkcionālās arēnas, tāpēc tā tiks aprīkota ar modernām tehnoloģijām, kas ļaus racionāli veikt “olimpisko” saimniecisko darbību un baudīt sporta aktivitātes.

Zīmīgākais ir tas, ka līdz ar OCR sporta dzīve pilsētā sasniegs jaunu līmeni. Varēsim uz vietas rīkot nopietnas spēles volejbolā, tenisā, rokasbumbā, basketbolā utt. Savukārt treniņu procesā daudzfunkcionālo zāli varēs ar skaņu izolācijas tīklu sadalīt sektoros, lai zālē vienlaikus varētu norisināties treniņi dažādos sporta veidos.

Prieks, ka Rēzeknē tiks attīstīti arī mums neierastāki sporta veidi, tādi kā hokejs un daiļslidošana.

Līdzās minētajām iespējām olimpiskajam centram līdzvērtīgiem objektiem ir arī sociāli ekonomiska loma. Piemēram, daudzfunkcionālā kompleksa apsaimniekošanai būs nepieciešami 25–30 jauni darbinieki.

Projekts paredz, ka krietna daļa no visa kompleksa platības tiks atvēlēta sportistu ģērbtuvēm, plānots arī atvērt kafejnīcu, kur pasniegs uzkodas un dzērienus apmeklētājiem un līdzjutējiem, savukārt kā vienu no dekora elementiem var minēt ziedu galeriju starp divām zālēm.

Novēlēsim, lai mūsu olimpiskais centrs upes krastā tiktu uzcelts noteiktajā termiņā un lai pašreizējais dzīves ritms pamazām sāktu piepildīties ar dažādiem notikumiem! Būtu jauki atzīmēt OCR arēnas atklāšanu visiem kopā.

Informāciju sagatavoja Jekaterina Smolicka, pašvaldības izdevums “Rēzeknes vēstnesis”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?