Pašlaik, kad aktīva ceļošana praktiski apstājusies, mums beidzot ir tik daudz iespēju paskatīties sev apkārt un atklāt aizraujošo tepat – līdzās. Lai gan nevaram pieteikt ekskursiju vai apmeklēt pasākumus, tomēr palīgā nāk mūsdienu tehnoloģijas, kas jau atkal pierādījušas, ka kļuvušas par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu, padarot ikdienu vieglāku un reizēm arī krietni krāsaināku un interesantāku.

Rēzeknes Tūrisma attīstības centrs (TAC) aicina izmantot tehnoloģiju sniegtās priekšrocības un doties izglītojošā pastaigā pa pilsētu, lejupielādējot audiogidu. Ar to aprīkotais maršruts “Senās Rēzeknes pēdās” ir brīvi pieejams bezmaksas aplikācijā “Qwixi Tour”, un tās lietošanai vajadzīgs vien viedtālrunis un internets. Tā ir iespēja doties patstāvīgā ekskursijā, izvēloties savu pastaigas tempu un interešu objektus, vienlaikus nepalaižot garām izzinošo daļu, kas ir neatņemama ikvienas ekskursijas sastāvdaļa. Aplikācijā pieejama ne tikai audio informācija, bet ir arī fotogrāfijas ar objektiem, kā arī apraksti, lai tie, kuri nevar noklausīties, ieraudzītu un izlasītu to, kas viņus interesē.

Maršruts ir izveidots, koncentrējoties uz pilsētas vēsturi – 19. gadsimta beigām un 20. gadsimta sākumu. Tajā iekļauti gan nozīmīgi objekti, kas vēsta par Rēzeknes vēsturi un svarīgākajiem notikumiem, kā arī vietējo mākslinieču veidotie vēsturiskie ēku sienu gleznojumi, kas nu jau kļuvuši par vienu no pilsētas vizītkartēm. Maršruta garums ir divi kilometri, un tā iziešanai optimālais laiks ir viena stunda, tomēr audiogida priekšrocība ir tā, ka ikviens var pielāgot maršrutu savām interesēm, laika ierobežojumiem un fiziskajām spējām.

Rēzeknes TAC aicina tehnoloģiju sniegtās iespējas izmantot lietderīgi, izbaudot labu laiku ārpus mājām, vienlaikus izvairoties no liekas drūzmas un cilvēkiem.

Aplikācijas nosaukums, kurā pieejams audio gids, ir “Qwixi Tour”, un tās lejupielāde ir bez maksas. Šo aplikāciju iespējams lejupielādēt gan “Google Play” veikalā, gan “Apple store”. Pēc ielādes atliek tikai aplikācijas meklētājā ierakstīt vārdu “Rēzekne”, kas ļaus atrast visus maršrutus, kas ir saistīti ar pilsētu. Audio gidu var lejupielādēt un vēlāk izmantot viedierīcēs arī bez interneta savienojuma.

Jeļena Kijaško, Rēzeknes TAC vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?