Valdība ceturtdien lēma pagarināt ārkārtas situāciju līdz 9. jūnijam ar mērķi ierobežot Covid-19 vīrusa izplatību, taču vairāki iepriekš pieņemtie ierobežojumi no 12. maija tiks mazināti. Rēzeknes pašvaldības atbalsts iedzīvotājiem paliks spēkā līdz ārkārtas situācijas beigām.

Valdības sēdē pieņemts lēmums, ka pēc 12. maija vienkopus varēs pulcēties ne vairāk par 25 cilvēkiem, ievērojot divu metru distanci, bet organizētie pasākumi iekštelpās nevarēs ilgt vairāk par 3 stundām. Tāpat arī tiks atsākti bezkontakta sporta treniņi, muzeju un bibliotēku darbība, sestdienās un svētdienās būs atvērti tirdzniecības centri.

Virkne lēmumu tika pieņemti arī izglītības jomā. Ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus, pirmsskolas izglītības iestādes ar pašvaldībām varēs organizēt 5-6 gadus vecu bērnu apmācību klātienē. Atļautas klātienes konsultācijas izglītības iestādē 9. klašu skolēniem, kā arī gatavojoties valsts pārbaudījumiem.

Ja iespējams nodrošināt savstarpējo divu metru distanci un pārējos drošības noteikumus, tiks atļauta pulcēšanās iekštelpās un ārtelpās līdz 25 cilvēkiem organizētos publiskos un privātos pasākumos, kā arī sapulcēs, gājienos un piketos.

Pēc 12. maija tiek atļauts organizēt tūrisma pakalpojumus ceļošanai tikai Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. 14 dienas pašizolācija dzīvesvietā neattieksies un Latvijas valstspiederīgajiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kā arī ārzemniekiem, kuri pēdējo 14 dienu laikā nav apmeklējuši valstis, kas nav Latvija, Lietuva vai Igaunija.

Visi Rēzeknes pašvaldības lēmumi par atbalstu iedzīvotājiem un papildus drošības pasākumiem paliek spēkā līdz ārkārtas situācijas beigām. Pašvaldība aicina iedzīvotājus ievērot ierobežojumus un būt piesardzīgiem.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?