2012. gadā tapusī promenāde gar Rēzeknes upi ļoti organiski iekļāvās pilsētvidē, un pašlaik jau pat nevar iedomāties, ka kādreiz tās apkaime iedzīvotājiem bija praktiski nepieejama.

Nemaz nav brīnums, ka gājēju celiņš kļuva par vienu no iecienītākajām pastaigu un atpūtas vietām iedzīvotājiem ikdienā, kā arī noder dažādu pilsētas pasākumu norisei. Kad promenādi piepildīja balsis, smiekli, performances un objekti (dzīvās skulptūras, vides objekti u.tml.), droši vien daudzi no jums prātoja: būtu jauki, ja viss šis krāšņums mūs pavadītu arī ikdienā. Pilnveidojoties pilsētas infrastruktūrai, gribas arī, lai tai līdzi mainītos pilsētas vizuālais tēls, jo tas padarīs Rēzekni ne tikai pievilcīgāku tūristiem, bet arī omulīgāku pašiem iedzīvotājiem.

Par laimi, rēzeknieši un pilsētas pievilcības veicināšanā ieinteresētās pašvaldības struktūrvienības ir vienisprātis. 2019. gadā Rēzeknes Tūrisma attīstības centrs izsludināja konkursu “Vides objekta dizaina izstrāde Rēzeknes gājēju promenādē gar Rēzeknes upi” ar mērķi rast ideju un veidot laikmetīgu, vizuāli izteiksmīgu vides objektu gājēju promenādē gar Rēzeknes upi, respektējot pilsētvidi un vienlaikus radot oriģinālu, Rēzeknes tēlam atbilstošu vides objektu.

Konkursā varēja piedalīties gan fiziskas, gan juridiskas personas. Kopā tika saņemti septiņi pieteikumi, savukārt konkursa komisijas augstāko vērtējumu un atzinību ieguva Valda Majevska darbs “Ūdens pods”. Tas ir lielizmēra simbolisks ūdens pods – populārākais Latgales keramikas saimniecības trauks, kas papildināts ar tekoša ūdens elementu. Konkursa komisija novērtēja to, ka darbs sasaucas ar pilsētas un reģiona kultūrvēsturisko mantojumu, jo Latgalē, arī Rēzeknē, ir ļoti stipras podnieku tradīcijas. Latgales keramika ir savdabīga un atšķiras no pārējo reģionu māla izstrādājumiem. Nav mazsvarīga arī idejas ilgtspējība, jo, teiksim, izvēlētā tēma varētu būt par pamatu iespējai turpināt šādas tematikas vides objektu uzstādīšanu.

Patlaban TAC speciālisti sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domi izvēlējušies objektam “Ūdens pods” piemērotu vietu netālu no gājēju tiltiņa iepretim t/c “Rimi”. Lai realizētu ieceri ar tekošu ūdeni, tiks izmantota esošā drenāžas caurule. Pats pods jau ir gatavs (atrodas Rīgā), notika arī tā maketa izmēģinājuma izvietošana.

Plānots, ka “Ūdens pods” ieņems savu vietu promenādē īsi pirms Rēzeknes pilsētas svētkiem, kas notiks (tiesa, pagaidām nav skaidrs, kādā formātā) augusta sākumā. Atgādinām, ka sarežģītais 2020. gads Rēzeknei ir jubilejas gads – mūsu dzimtajai pilsētai aprit 735 gadi!

Novēlēsim Rēzeknei tapt arvien daiļākai par spīti visam!

Informāciju sagatavoja Jekaterina Smolicka, pašvaldības izdevums “Rēzeknes vēstnesis”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?