Droši vien jau visi rēzeknieši ir pamanījuši, ka laukumā pie pieminekļa “Vienoti Latvijai” ir sākušies būvdarbi. Var teikt, ka tie ir vieni no plašākajiem remontdarbiem kopš brīža, kad mūsu pilsētas simbols 1992. gadā atkal ieņēma savu vietu uz pjedestāla Rēzeknes centrā.

Lielākās izmaiņas skars apmali, kas ietver laukumu ap pieminekli. Sākotnēji tā bija izveidota no betona blokiem, kas laika gaitā zaudēja savu pievilcību un betons sāka drupt. Pēdējo 20 gadu laikā apmale tika divreiz remontēta, bet galu galā tika pieņemts lēmums to nomainīt ar dabīgām pulētā granīta plāksnēm. Jau pagājušā gada rudenī granīta paraugi tika iesniegti Domei, un Būvvaldes speciālisti apstiprināja akmens krāsu, kas būs piemērotāka kopējam pieminekļa ansamblim.

Bez apmales nomaiņas remontdarbu laikā laukumā pie Latgales Māras pieminekļa tiks ierīkota jauna drenāžas sistēma, parādīsies jauna apgaismojuma sistēma, kā arī tiks atjaunots grants segums un zāliens ap pieminekli.

Remontdarbus veic uzņēmums “Ceļi un Tilti”, bet to kopējā plānotā summa ir 112 322 eiro. Saskaņā ar līgumu, visi darbi jāpabeidz līdz šā gada 20. jūnijam.

1 Comment
  1. Rēzeknietis 2 gadi atpakaļ

    Beidzot! Ko tik nerestaurējām un neatjaunojām! Tā ir Latgales dvēsele, tieši šeit ir tas centrs, ko var saukt par “Latgales sirdi”. Tas piemineklis ir pārāk nozīmīgs latgaliešiem! Uzskatu, ka var izgreznot ar ziedu stādījumiem, varbūt arī zemajiem dzīvžogiem, gar ielas malu arī lielāku daļu pieminekļa laukuma. Tomēr tā ir visredzamākā vieta pilsētā! Un, atkārtošos, par vietas simbolisko nozīmi nav vērts diskutēt! Cik Rēzeknē ir vēl pieminekļu, kas uzcelti par tautas saziedotiem līdzekļiem! “Māras piemineklis” ir galvas tiesu pārāks pār pārējiem pilsētas pieminekļiem, “Aļošu” ieskaitot, kura atrašanās pilsētas centrā ir diskutējama.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?