Sestdien, 16. maijā Rēzeknē, tāpat kā visā Latvijā, norisinājās Lielā talka, kuras ietvaros sakopt pilsētu bija reģistrējušās 20 talkotāju grupas.

Aktīvi piedalījās visas pilsētas skolas, sakopjot savu teritoriju, bet Jauniešu dome pievienojās un talkoja kopā ar pašvaldības administrāciju Krimuldas ielas posmā. “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” talkoja pat trīs vietās, savukārt no pašvaldības uzņēmumiem aktīvākais bija “Rēzeknes namsaimnieks”.

“Pašvaldības vārdā vēlos pateikties visiem, kas piedalījās Lielajā talkā. Liels prieks, ka šogad aktīvi bija jaunieši. Visi kopā mēs esam paveikuši tiešām lielu darbu. Un vēl mēs rādām ļoti labu piemēru bērniem. Jau sen ir pierādījies, ka cilvēki vairāk mēslo vietās, kur tas nav tik redzami. Labi pārskatāmās vietās šādu garāmgājēju izmestu atkritumu ir daudz mazāk. Šobrīd pie Rēzeknes upes notiek Krasta ielas rekonstrukcijas un izbūves darbi. Pēc to pabeigšanas upes krasts kļūs sakoptāks, līdz ar to ceram, ka tas atturēs cilvēkus no atkritumu izmešanas. Tas ir viens no veidiem, kā pašvaldība cīnās pret piegružotājiem – sakārtojot teritorijas,” skaidroja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.

Šogad Lielajā talkā savākti apmēram 1000 maisi jeb 15 tonnas atkritumu. Rēzeknē tika sakopti upes krasti, Vipingas mežaparks, stādītais mežs un citi pašvaldībai piederošie zemesgabali.

Šogad Lielās talkas organizētāji aicināja piedalīties ne vien kopīgajās uzkopšanas talkās, bet arī solo, duo un ģimenes talkās, kā arī labiekārtošanas talkās. Jau otro gadu notika arī “Ideju talka”, kurā cilvēki bija aicināti dalīties ar savām idejām, kā padarīt Latviju un pasauli zaļāku, ilgtspējīgāku, drošāku un skaistāku, un to, kā risināt samilzušās vides problēmas ilgtermiņā.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2022 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?