Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Rēzeknes pilsētas dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu

“Zaļās pilsētvides plānošana un pārvaldība ilgtspējīgai pilsētu attīstībai” – tā saucās divu dienu starptautiskais seminārs, kurš notika tiešsaistē šā gada 27. un 28. maijā. Seminārs pie datoru ekrāniem pulcēja Rēzeknes pilsētas domes Attīstības pārvaldes un Pilsētas saimniecības pārvaldes un Pleskavas pilsētas administrācijas Būvniecības un kapitālā remonta pārvaldes speciālistus. Turklāt, pateicoties tiešsaistes formātam, semināram varēja pieslēgties arī citu jomu pārstāvji, kurus interesē pilsētas plānošana.

Kā eksperti seminārā, kas tika rīkots projektā Latvijas un Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projektā “Zaļās pilsētvides plānošana un pārvaldība ilgtspējīgai pilsētu attīstībai Latvijas – Krievijas robežpilsētās” (LV-RU-021), uzstājās SIA “Ainavu izpētes un plānošanas institūts” speciālisti no Jelgavas.

Semināra programma bija sadalīta vairākos blokos. Katrs no tiem bija veltīts atsevišķiem pilsētvides plānošanas aspektiem, piemēram, inovatīviem risinājumiem, teritorijas revitalizācijai, “zaļās” un “zilās” infrastruktūras integrēšanai pilsētvidē utt. Un, ja pirmajā dienā vairāk uzmanības tika veltīts teorijai un veiksmīgu teritoriju attīstības un ainavu arhitektūras risinājumu piemēru prezentācijai, tad otrajā dienā jau bija iespēja pielietot praksē iegūtās zināšanas. Gan Rēzekne, gan Pleskava jau laicīgi iesniedza dažu pilsētas teritoriju fotogrāfijas un aprakstu, kurām nākotnē vajadzētu dot “otro elpu”, padarīt tās pievilcīgākas un ērtākas pilsētas iedzīvotājiem. Pilnīgi iespējams, ka tiešsaistes semināra piespiedu formāta ietekmē “domu lidojums” īsti neizdevās, lai gan daži izteiktie priekšlikumi bija ļoti interesanti un tos var īstenot dzīvē.

Saskaņā ar projekta noteikumiem gan Pleskavā, gan Rēzeknē tiks izraudzītas divas pilsētas teritorijas, kurām tiks izstrādāta tālākās attīstības koncepcija. Un semināros, kas tika rīkoti Rēzeknē šā gada maijā un Pleskavā pagājušā gada novembrī, iegūtās zināšanas ļoti noderēs, lai izstrādātu koncepciju un lai vēl daži mūsu pilsētu gabaliņi kļūtu labiekārtoti, skaisti un mūsdienīgi, kā arī nāktu par labu iedzīvotājiem.

Kopējās projekta izmaksas ir 650 560,77 eiro, no kuriem līdzfinansējums no Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam ir 585 504,69 eiro

Kontaktinformācija: projekta vadītāja  Nataļja Jupatova, t. +371 64607686, e-pasts: natalija.jupatova@rezekne.lv

Projekta partneri:

  • Rēzeknes pilsētas dome (vadošais partneris),  www.rezekne.lv;
  • Pleskavas pilsētas administrācijas būvniecības departaments.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam finansiāli atbalsta vienotas pārrobežu attīstības aktivitātes ar mērķi uzlabot reģionu konkurētspēju, izmantojot to potenciālu un atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju.
Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020. gadam līdzfinansē Eiropas Savienība, Latvijas Republika un Krievijas Federācija.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?