Ar Birutas Ozoliņas un Uģa Prauliņa koncertprogrammu “Draudzīgas identitātes” 17. jūlijā tiks atklāta Latgales vēstniecības GORS Jumta terases vasaras sezonas kino un mūzikas vakaru programma. GORS Jumta terases kino un mūzikas vakari jūlijā un augustā jau vairākus gadus kļuvuši par rēzekniešu un pilsētas viesu iemīļotu vasaras tradīciju. Šogad skatītājiem sarūpēti 12 kino vakari, kurus piektdienās papildinās kāda muzikāla uzstāšanās, un divi īpaši koncerti. Biļetes uz pasākumiem pieejamas no šīs nedēļas.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu lielo apmeklētāju interesi par kino un mūzikas vakariem uz GORS Jumta terases, šogad piektdienu un sestdienu kino programma paplašināta līdz 12 kino vakariem, kurus piektdienās papildinās arī kāda muzikāla uzstāšanās: 24. jūlijā tas būs džeza trio “Ave JahBahus”, 31. jūlijā pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” kvintets, 7. augustā ģitārists un ceļotājs Reinis Jaunais, 14. augustā dziedātāja Múr, bet 21. augustā Lipskis/Justs/Arbidāns Jazz/Funk trio. Vasaras kino un mūzikas vakaru atklāšanas programmā 17. jūlijā skanēs etnomūziķes Birutas Ozoliņas un komponista Uģa Prauliņa koncertprogramma “Draudzīgas identitātes”, bet, noslēdzot vasaras programmu, 28. augustā uz GORS Jumta uzstāsies tenors/kontrtenors Mikus Abaroniņš un arfiste Ieva Šablovska koncertprogrammā “Sarunas ar arfu”.

Jumta terases sezonas atklāšanā līdz šim ir uzstājušies gan Vladislavs Nastavševs un grupa “Ezeri” ar koncertprogrammu “Lēnās dejas”, gan blūza/folka apvienība “Rahu The Fool”, taču šogad gaidāmā etnomūziķes Birutas Ozoliņas un komponista Uģa Prauliņa apvienība ir abu sen lolots sapnis. Pirmo reizi kopējā projektā “Draudzīgas identitātes” mūziķi apvienojās 2019. gadā. Sadarbībā ar Baleāru salu folkloras pētniekiem, mūziķiem Biel Majoral un Miquel Brunet “ONA STUDIO” (Buniola, Maļorka) tika iestudēta koncertprogramma, ko veidoja latgaliešu un katalāņu tautasdziesmas. “Draudzīgas identitātes” – no vienas puses tie ir akadēmiskās mūzikas ieliktie gaumes kritēriji, dažādi sociāli adaptētāki mūzikas stili, bet otrā svaru kausā – tautas etniskā mūzika. Savukārt 28. augustā vasaras Jumta terases programmu noslēgs liriska mūzika Mikus Abaroniņa un Ievas Šablovskas koncertā “Sarunas ar arfu”, kurā skanēs divu angļu mūzikas komponistu – renesanses komponista Džona Dovlanda un 20. gs. pārstāvja Bendžamina Britena – skaņdarbi, mūziķiem tos papildinot ar aizraujošu stāstījumu.

Savukārt filmu piedāvājumā šovasar būs skatāmi kinodarbi no Lielbritānijas, Francijas, Polijas, ASV, Ungārijas, Krievijas un Latvijas. Filmu vidū gan šogad pirmizrādi piedzīvojusī Viestura Kairiša filma “Piļsāta pi upis”, gan poļu režisora Pāvela Pavļikovska godalgotā drāma “Aukstais karš”, gan aizkustinošā biogrāfiskā drāma “Ceļvedis”, tāpat biogrāfiskā filma par rēgu rakstnieci “Kolete”, romantiskais stāsts par Lielbritānijas karaļnamu “Nakts bez kroņa” un citas.

Latgales vēstniecības GORS kino un mūzikas vakaru uz Jumta terases 2020. gada vasaras programma:

 • 17. jūlijā plkst. 21.30 Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš “Draudzīgas identitātes”
 • 18. jūlijā plkst. 22.00 Romantiska komēdija “Nakts bez kroņa” (Lielbritānija)
 • 24. jūlijā plkst. 21.30 Džeza trio “Ave JahBahus” un komēdija, drāma “Vīns un vējš” (Francija)
 • 25. jūlijā plkst. 22.00 Komēdija “Kalps” (Krievija)
 • 31. jūlijā plkst. 21.30 Pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” kvintets un piedzīvojumu filma, drāma “Dziļie ūdeņi” (Lielbritānija)
 • 1. augustā plkst. 22.00 Vēsturiska, romantiska drāma “Piļsāta pi upis” (Latvija)
 • 7. augustā plkst. 21.30 Ģitārists un ceļotājs Reinis Jaunais un biogrāfiska drāma “Ceļvedis” (ASV)
 • 8. augustā plkst. 22.00 Vēsturiska, biogrāfiska drāma “Kolete” (ASV, Lielbritānija, Ungārija)
 • 14. augustā plkst. 21.30 Dziedātāja Múr un komēdija, drāma “Odesa” (Krievija)
 • 15. augustā plkst. 22.00 Komēdija, drāma “Pilnīgi nesaderīgi” (ASV)
 • 21. augustā plkst. 21.30 Lipskis/Justs/Arbidāns Jazz/Funk trio un drāma “Aukstais karš” (Polija)
 • 22. augustā plkst. 22.00 Drāma “Filmu zvaigznes nemirst Liverpūlē” (Lielbritānija)
 • 28. augustā plkst. 21.30 Mikus Abaroniņš un Ieva Šablovska “Sarunas ar arfu”
 • 29. augustā plkst. 22.00 Komēdija, drāma “Ričards atvadās” (ASV)

Lai arī Latgales vēstniecība GORS, baudot kino un mūziku uz Jumta terases, būs parūpējusies par sildošajām lampām un plediem, tomēr aicinām apmeklētājus ģērbties pēc iespējas siltāk. Sliktu laikapstākļu gadījumā kino un mūzikas vakaru norises vieta var mainīties. Jumta terases sezonas atklāšanas un noslēguma koncerta biļešu cena 15,00 €, piektdienu kino un mūzikas vakaru notikumiem – 10,00 € (GORS vēstniekiem 7,00 €), bet sestdienu kino seansiem 7,00 € (GORS vēstniekiem 5,00 €). Biļetes uz koncertiem nopērkamas gan GORS, gan “Biļešu Paradīze” biļešu sistēmās, bet uz kino seansiem tikai Latgales vēstniecības GORS biļešu tirdzniecības sistēmā – internetā latgalesgors.lv, GORS Informācijas centrā-kasē vai, ja notikums vēl nav izpārdots, pusstundu pirms vakara pasākuma pie ieejas Jumta terasē. Apmeklētāju ievērībai – pērkot biļetes tieši pirms pasākuma, nevarēs norēķināties ar maksājumu kartēm. Ierobežotā skatītāju vietu skaita dēļ un, ņemot vērā iepriekšējo gadu interesi, aicinām biļetes iegādāties laikus.

Latgales vēstniecības GORS vasaras kino un mūzikas programmas norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “Daudzpusīgas profesionālās mākslas pieejamības nodrošināšana nacionālas vai reģionālas nozīmes attīstības centros Latvijas reģionos” un Rēzeknes pilsētas dome.

Informāciju sagatavoja Edīte Husare, Latgales vēstniecības GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”) Mārketinga nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?