Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Rēzeknes pilsētas dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu

Trešdien, 10. jūnijā, notika projekta “Zaļās pilsētvides plānošana un pārvaldība ilgtspējīgai pilsētu attīstībai Latvijas – Krievijas robežpilsētās” (LV-RU-021) darba grupas kārtējā tikšanās, kas norisinājās tiešsaistes režīmā, izmantojot interneta platformu Zoom.

Tikšanās laikā projekta partneri – Pleskavas pilsētas administrācijas Būvniecības departamenta un Rēzeknes pilsētas domes pārstāvji – apsprieda projekta otrā perioda rezultātus, tostarp atskaišu izveidošanu un iesniegšanu, apmaksas grafiku par veiktajiem būvdarbiem un tā tālāk.

Pleskavieši jau sākuši darbu pie gājēju-velosipēdistu tūrisma maršruta izstrādes pa Pleskavas parkiem un skvēriem. Jaunā tūrisma maršruta kopējais garums ir 7 kilometri un pavisam visa maršruta laikā plānots apmeklēt desmit Pleskavas parkus un skvērus, tostarp arī projekta laikā rekonstruējamo Mākslu skvēru. Šī tūrisma maršruta “rozīnīte” būs ne tikai iepazīšanās ar Pleskavas kultūrvēsturisko mantojumu un pilsētas būvniecības vēsturi, bet arī interesanta informācija par zaļo apstādījumu veidiem Pleskavas parkos un skvēros. Rēzeknē aktīvs darbs pie divu tūrisma maršrutu izstrādes sāksies jau tuvākajā laikā.

Projekta darba grupas locekļi apsprieda plānus trešajam projekta periodam, kuram jābūt vienam no piepildītākajiem pasākumu ziņā, jo tieši šajā periodā bija plānots rīkot starptautiskus piecu dienu seminārus, piesaistot projektu, arhitektūras un pilsētas saimniecības speciālistus, kā arī aktīvus un radošus jauniešus un studentus no Pleskavas un Rēzeknes. Tomēr vīrusa Covid-19 epidēmija ieviesa savas korekcijas, un šobrīd darba grupas locekļi apspriež iespējas izmainīt pasākumu formātu vai pārcelt tos uz vēlāku termiņu.

Kopējās projekta izmaksas ir 650 560,77 eiro, no kuriem līdzfinansējums no Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam ir 585 504,69 eiro.

Kontaktinformācija: projekta vadītāja  Nataļja Jupatova, t. +371 64607686, e-pasts: natalija.jupatova@rezekne.lv

Projekta partneri:

  • Rēzeknes pilsētas dome (vadošais partneris),  www.rezekne.lv;
  • Pleskavas pilsētas administrācijas būvniecības departaments.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam finansiāli atbalsta vienotas pārrobežu attīstības aktivitātes ar mērķi uzlabot reģionu konkurētspēju, izmantojot to potenciālu un atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020. gadam līdzfinansē Eiropas Savienība, Latvijas Republika un Krievijas Federācija.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?