Rēzeknē, tāpat kā citās pilsētās, darbam ar likumpārkāpējiem ir sezonāls raksturs. Pavasarī tā ir teritoriju sakopšana un to atbrīvošana no atkritumiem, kas uzkrājušies ziemā, bet vasarā pirmajā vietā ir zāles pļaušana.

Administratīvās inspekcijas vadītājs Pāvels Savickis pastāstīja, ka maijā tika konstatēti stihisku izgāztuvju veidošanās un līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu neesamības gadījumi. Ieraugot atkritumu kaudzes tam neparedzētās vietās, inspekcijas darbinieki vēršas pie konkrētas ielas un tās apkārtnes māju iedzīvotājiem, lai pārbaudītu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgumus. Parasti pārkāpēju uzreiz atrod.

P. Savickis pievērš iedzīvotāju uzmanību tam, ka jāseko līdzi atkritumiem, kas uzkrājas šķūņos un citās telpās. Tie ir antisanitārijas perēkļi. Administratīvā inspekcijas strādā arī šajā virzienā un gaida signālus no iedzīvotājiem.

Līdz ar silta laika iestāšanos ātrāk sāk augt zāle, tāpēc pašlaik svarīgi ievērot saistošos noteikumus par Rēzeknes pilsētas teritorijas kopšanu, kuros ir sadaļa par pieļaujamo zāles garumu. Tās vidējais garums īpaši koptos zālājos nedrīkst pārsniegt piecus centimetrus. Slēgtākās teritorijās (piemēram, pagalms bez publiskas piekļuves) prasības nav tik stingras, bet arī šādi zemesgabali regulāri jāpļauj.

Minēto saistošo noteikumu pielikumā ir uzskaitīti īpaši kopjamie zālāji. Ja jums ir sarežģīti patstāvīgi tikt skaidrībā, kādai grupai pieder jūsu zemesgabals, varat vērsties Administratīvajā inspekcijā, tās darbinieki visu paskaidros.

P. Savickis aicina iedzīvotājus neuztvert zāles pļaušanu kā neobligātu formalitāti. Augstā zālē mīt ērces un čūskas. Šī problēma parasti saasinās, kad kaimiņos ir novārtā atstāta teritorija, kas rada bīstamus apstākļus blakus dzīvojošiem cilvēkiem.

Tā kā pašlaik zāle aug ātri, konstatējot noteikumu neievērošanu, inspekcijas darbinieki nosaka īsu termiņu tās nopļaušanai. Inspektoru norādījumi jāievēro obligāti!

Patlaban Latvijas likumdošanā tiek veikti grozījumi. Ar 1. jūliju spēkā stāsies Administratīvās atbildības likums. Administratīvā inspekcija neierosinās administratīvā pārkāpuma lietu, ja cilvēks norādītajā termiņā novērsīs pārkāpumu – nopļaus zāli vai novāks atkritumus. Tāpat uzreiz nepiemēros arī naudas sodu. Kā pastāstīja P. Savickis, inspekcijas darbinieki cenšas jau tagad strādāt šādā režīmā, proti, norādīt cilvēkam uz pārkāpumiem un noteikt termiņu to novēršanai.

Šopavasar rēzeknieši sāka pievērst uzmanību automašīnām bez tehniskās apskates, kas uz ilgu laiku atstātas pagalmos un uz ielām. Inspekcijas darbinieki efektīvi risina šos jautājumus – atrod tā īpašnieku, transportlīdzeklis tiek novietots citā vietā, kur tas nevienam netraucē, vai arī tiek aizvests ar evakuatoru.

Administratīvā inspekcija kontrolē arī mazāk izplatītu pārkāpumu – ēku numerāciju. Saules ietekmē ēku numerācijas zīmes izbāl, lobās un kļūst nesalasāmas. Administratīvā inspekcija aicina ēku īpašniekus pievērst uzmanību numerācijas zīmju stāvoklim, jo tās ir vajadzīgas pašiem iedzīvotājiem, lai operatīvais transports, piemēram, neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīna, varētu ātrāk ierasties noteiktā adresē.

Tika reģistrētas sūdzības par to, ka daži suņu īpašnieki savus mīluļus ved pastaigās bez pavadas, aizmirstot, ka ir cilvēki, kuri ir cietuši no suņa uzbrukuma un kodieniem un kuriem palikusi psiholoģiska trauma. Kad cilvēks redz šādu brīvi skrienošu suni, viņš nezina, vai tas ir dresēts, un cilvēks uzreiz nobīstas. P. Savickis atgādina, ka saskaņā ar noteikumiem suni drīkst vest pastaigā tikai ar pavadu. Inspekcijas vadītājs ierosina ierīkot pagalmos nelielus laukumus pastaigām ar suņiem, kur dzīvnieki var nokārtot savas dabiskās vajadzības, protams, ja teritorijā ir attiecīga vieta, lai bērnu rotaļu laukums un suņu pastaigu laukums būtu atsevišķās zemesgabala daļās.

Inspekcijas darbiniekiem bija jārisina arī jautājumi, kas saistīti ar ceļazīmju uzstādīšanu pagalmos. Pēdējā laikā iedzīvotāji sākuši remontēt un atjaunot savu māju pagalmu teritorijas un vēlas, lai pēc būvdarbu pabeigšanas automašīnas pagalmā varētu novietot tikai konkrētas mājas iemītnieki. Attiecīgās zīmes uzstādīšana jāsaskaņo ar AS “Latvijas Valsts ceļi”. Taču pēc tam var izrādīties, ka tā neiedarbojas, kā iedzīvotāji to vēlētos. Tad viņi zvana uz Administratīvo inspekciju ar lūgumu sodīt kādas automašīnas īpašnieku, taču inspektoriem nav tam juridiska pamata, jo zīme ir uzstādīta tā, ka tās darbība neattiecas uz norādīto transportlīdzekli. Līdz ar to P. Savickis rekomendē laikus konsultēties ar inspekcijas darbiniekiem. Viņiem jau ir pieredze, kā pareizi un kādu zīmi labāk uzstādīt, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.

Pēdējā laikā pilsētā praktiski nav redzami diedelnieki. Ja kāds tomēr uzrodas, Administratīvā inspekcija ar viņu strādā: noskaidro cilvēka dzīvesvietu Rēzeknē, ienākumu gūšanas avotus, iemeslus, kāpēc viņš sācis ubagot. Parasti pašvaldībai ir iespējas palīdzēt cilvēkiem, kad viņi tiešām nokļuvuši sarežģītā situācijā.

Saistībā ar visām rakstā minētajām tēmām, kā arī ja piefiksējāt pašvaldības saistošo noteikumu pārkāpšanas gadījumus, zvaniet uz tālr. 25770110. Noteikti zvaniet! Pēdējā laikā zvanu skaits sarucis, un Administratīvajai inspekcijai ir svarīgi zināt, kas uztrauc rēzekniešus, lai vairāk strādātu tieši tajos virzienos.

Sergejs Timofejevs, pašvaldības izdevums “Rēzeknes vēstnesis”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?