Jūnijā publicēti Eiropas Savienības augstskolu novērtēšanas sistēmas “U-Multirank” rezultāti, kur Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) atkal ierindojas pasaules 25 labāko universitāšu vidū.

“U-Multirank” ir unikāla, daudzdimensionāla un starptautiska augstāko izglītības iestāžu novērtēšanas sistēma, kas salīdzina universitātes pēc apmācības un mācīšanās kvalitātes, sasniegumiem zinātnē, zināšanu pārneses, starptautiskās sadarbības un iesaistes reģiona attīstībā.

“U-Multirank 2020” iekļautas 20 Latvijas augstākās izglītības iestādes, un RTA starp tām ir otrajā vietā saņemto augstāko (A) vērtējumu ziņā. Augstākos rezultātus RTA uzrāda  studentu mobilitātes jomā un reģionā strādājošo akadēmijas absolventu skaita ziņā.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, kas ir sestā lielākā valsts dibinātā augstskola valstī, strādā zinoši, augsti kvalificēti mācībspēki, no kuriem vairāk kā 60 % ir ar doktora zinātnisko grādu. Akadēmijai ir viens no labākajiem tehniskajiem nodrošinājumiem republikā, līdz ar to studentiem ir iespēja veikt laboratorijas darbus modernās laboratorijās ar augstas klases aprīkojumu, darboties izvēlētajā zinātņu jomā, piedalīties konkursos Latvijā un ārzemēs.

RTA trīs fakultātēs pilna un nepilna laika studijās trīs līmeņos – pamatstudijās, maģistra un doktora – var apgūt virkni profesiju. Šeit studē vairāk nekā 1700 pašmāju un ārvalstu studenti, jo uz Rēzekni dodas studētgribētāji ne tikai no visas Latvijas un Eiropas, bet arī citām pasaules valstīm.

RTA jau krietnu laika posmu darbojas programmā ERASMUS+, tādējādi nodrošinot studējošajiem prakses un studiju iespējas ārpus Latvijas. Studenti, pateicoties RTA Ārējo sakaru daļas aktīvajam darbam, regulāri izmanto ERASMUS+ programmas iespējas, dodoties studēt un izejot praksi ārpus Latvijas. Rektores vietnieks sadarbības un attīstības jautājumos asociētais profesors Dr.paed. Gunārs Strods norāda, ka akadēmijas studentiem paveras lieliskas iespējas gūt zināšanas izvēlētajā jomā citās Eiropas augstākās izglītības iestādēs, kā arī gūt pieredzi praksē pasaules vadošajos uzņēmumos.

Neatņemama un svarīga studentu dzīves daļa ir ārpusstudiju aktivitātes. Ikvienam RTA studentam ir iespēja iesaistīties studentu pašpārvaldē, dziedāt jauktajā korī „Sonitum”, dejot deju kolektīvā „Dziga”, spēlēt teātrī „ķerRA”, kā arī piedalīties dažādās sportiskajās aktivitātēs.

Jau šoruden, uzsākot jauno 2020./2021. mācību gadu, RTA studentiem savas durvis vērs mūsdienīga studentu viesnīca, kur būs ne vien ērti 49 divvietīgi un 12 četrvietīgi numuriņi, kuros visos ir iebūvēti sanmezgli, bet arī ēkas cokolstāvā izveidotas divas sporta telpas: aerobikas zāle un trenažieru zāle, lai katrs varētu atrast sev piemērotāko aktivitāšu veidu. Tā kā studentu dzīve nav iedomājama bez saviesīgiem pasākumiem, ēkā izveidota arī speciāla atpūtas telpa ar iebūvētu virtuves zonu, kuru viegli noslēpt aiz bīdāmām durvīm. Jaunā studentu viesnīca ir pilnībā pielāgota personām ar kustību traucējumiem – ēkā izveidoti speciāli numuriņi ar atbilstošām durvīm, sanmezgliem, kā arī uzstādīts lifts un trīs speciālie pacēlāji, lai personas ar kustību traucējumiem varētu nokļūt jebkurā telpā.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija – tā ir nemitīga attīstība, pieejama, kvalitatīva un konkurētspējīga augstākā izglītība, kas vērsta uz tautsaimniecības izaugsmei, inovatīvu, videi saudzīgu tehnoloģiju attīstībai nepieciešamu profesionāļu un analītiķu sagatavošanu.

Plašāka informācija par “U-Multirank 2020” angļu valodā.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?