Sestdien, 20. jūnijā, plkst. 19.00 Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē sava jaunā albuma “Renesanse”, kurš tika izdots šī gada aprīlī, koncertprogrammu pirmo reizi koncertizpildījumā atskaņos dziesminieks Goran Gora.

Šopavasar jau vēstīts, ka pēc sešu gadu pauzes Goran Gora aprīlī izdeva albumu “Renesanse”. Jaunā albuma ieraksts tapis sešu gadu laikā, no 35 albumam radītajām dziesmām izvēloties astoņas. “Renesansē” iekļauti lauka skaņas ieraksti, kas veikti Indijā, Bosnijā un Hercegovinā un Izraēlā, tādējādi dziesminieka audio valoda ieguvusi gan Korāna lasījuma, Tibetas festivāla orķestra ceremonijas, druzu tautas tradīciju, afrikāņu katoļu kora vokalīzes un jezuītu dziedājumus, gan klasiskās mūzikas citātus, kas būtiski paplašinājuši Goran Gora muzikālās robežas. Par jaunā albuma izdošanu pats mūziķis saka: “Albumā dzirdamo dažādo tautu un cilvēku pieredzes palīdz atspoguļot manu pieaugšanas procesu, kas ir neizbēgams notikums katra cilvēka dzīvē. Pieaugšanas rezultāts ir sevis apzināšanās sabiedrības centrā, kā arī sava personīgā “centra” – vertikāles – meklēšana, kam ar sabiedrību un tās priekšstatiem ne vienmēr ir “pa ceļam”. Pieaugšana jebkura cilvēka dzīvē ir pilna ar izvēlēm, vērtību pārskatīšanu, vertikāles nostiprināšanu, ticību un atbildību. Bet šī pieaugšana, to virzot pareizi, ir jau kārtējais brīnumu pilnais cikls cilvēka dzīvē. Un viss, ko atliek darīt mums, – šos dažādos un pārmaiņu pilnos ciklus pieņemt un iemācīties baudīt.”

Līdz šim mūziķis koncertzālē viesojies vairākas reizes – gan ar solo programmu, gan fonda “Viegli” notikumos, gan arī kā apbalvojuma “Kilograms kultūras” pārstāvis, tādēļ atkal satikšanās šoreiz jaunā albuma skaņās un iespēja atkal pieteikt “Goran Gora GORĀ” koncertzālei ir īpašs prieks. Albuma “Renesanse” skanējums licis jaunos aranžējumos ietērpt arī mūziķa līdzšinējo daiļradi. Gan jaunā albuma dziesmas, gan klausītājiem labi zināmus skaņdarbus koncertprogrammā Latgales vēstniecībā GORS Goran Gora, radot albuma dziesmām akustiskākas versijas, izpildīs kopā ar savu ilggadējo skatuves partneri, multi-instrumentālistu Mārtiņu Miļevski.

Goran Gora koncertprogramma “Renesanse” turpinās Latgales vēstniecības GORS mazo koncertu sēriju, kurā 27. jūnijā skanēs arī Aijas Andrejevas un Jāņa Aišpura koncerts “12 stāsti vasaras vakaram”, 4. jūlijā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrāde-kvartirņiks “Lūk, istaba šī…” un 11. jūlijā etno mūzikas apvienības “Muosys” koncertprogramma “Zynu, zynu tāva sātu”. Uz katru koncertu vietu skaits ierobežots, biļetes cenas no 8,50 līdz 12,50 €, tās nopērkamas GORS un “Biļešu Paradīze” biļešu sistēmās.

Latgales vēstniecības GORS vasaras programmas norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rēzeknes pilsētas dome.

Informāciju sagatavoja Edīte Husare, Latgales vēstniecības GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”) Mārketinga nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?