Jau trešo nedēļu pilsētas sabiedriskais transports kursē pēc jauna grafika, kas tika izstrādāts, pamatojoties uz iedzīvotāju lūgumiem un priekšlikumiem.

Atgādinām arī, ka grafika veidotāji maksimāli centās palielināt pieprasītāko reisu biežumu, piemēram, caur slimnīcu (maršruti Nr.6 un 9), kā arī pielāgot grafiku starppilsētu autobusu un vilcienu sarakstiem. Tāpat īsāki kļuvuši intervāli starp reisiem, kas ļāva samazināt tā dēvēto “lokomotīvju” skaitu, kaut gan pilnībā to veidošanos novērst nav iespējams, jo visi autobusi noteiktu maršruta daļu brauc pa Atbrīvošanas aleju. Pagarināts reisu laiks, līdz ar to šoferi varēs ievērot grafiku korektāk nekā līdz šim, bez steigas.

Tā kā maršrutu tīkla variants ar pārsēšanos neatbilda pasažieru vēlmēm, atjaunotā grafika vispārējais izskats atstāts vecā formātā, proti, visi reisi ir tieši, kā arī saglabāta ilgus gadus lietotā un jau ierastā maršrutu numerācija (ar retiem izņēmumiem).

SIA “Rēzeknes satiksme” speciālisti izstrādāja ērtāku grafiku izvietošanai pieturvietās. Tā lasīšana sākumā sagādāja pasažieriem zināmas grūtības.

Paskaidrojam vēlreiz: kreisajā pusē stabiņā norādīti maršrutu numuri. Augšā – stundas. Konkrēta maršruta un noteiktas stundas krustpunktā – minūtes.

Lūgums nejaukt stundas ar mēneša datumiem. Tāpat kā iepriekš, autobusi kursē katru dienu, galvenā atšķirība starp esošo un iepriekšējo variantu ir izmaiņas reisu laikos. Nesarežģījiet sev dzīvi ar patvaļīgiem traktējumiem.

Daži iedzīvotāji ir neapmierināti, ka pieturvietā jāstāv pie grafika un jāvelk ar pirkstu, bet īstenībā tas pats bija jādara arī līdz šim, vien tagad viss ir noformēts daudz pārskatāmāk. Jāsaka arī, ka jaunais grafiks ir nodrukāts lielākā šriftā, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem būtu ērtāk. Tāpēc nesteidzieties, dodiet sev laiku pielāgoties.

Vēl viens bonuss jaunajā grafikā, par kuru jau iepriekš bijām minējuši, ir mobilā lietotne ar sarakstu un maršrutu plānošanas iespēju. Lietotne atrodama uzņēmuma vietnē rezeknessatiksme.lv

Lietotni varat atvērt, noskenējot kvadrātkodu jeb QR kods (meklējiet pieturvietās). Tam būs nepieciešams interneta pieslēgums. Savukārt SIA “Rēzeknes satiksme” vietnē maršrutu plānošanas programma ir pieejama sākumlapā (kreisajā pusē – autobusa ikona ar uzrakstu “SARAKSTS”). Nospiežot uz tās, nokļūstat “saraksta sirdī”. Labajā pusē augšā varat izvēlēties vēlamo valodu.

Programmā var apskatīt autobusu kustības grafiku jebkurā maršrutā un katrā pieturvietā. Tāpat var ierakstīt vajadzīgās pieturvietas nosaukumu un apskatīt visus maršrutus un reisu laikus, kad autobusi tajā pienāk.

Maršrutu plānotājā ir diezgan viegli orientēties: ievadiet sākumu un galapunktu, aptuveno laiku, cikos jums jābūt konkrētā vietā, un programma piedāvās optimālu/-us variantu/-us, kā tikt līdz galapunktam. Teiksim, daļu ceļa būs jābrauc, tālāk – jāiet kājām. Labākam maršruta pārskatam var ieslēgt karti.

Kā saka, jebkurš grafiks vai saraksts jālieto dzīvē, jāpierod pie izmaiņām, pat minimālām. Tikai tad var saprast, kas jāierosina, lai to uzlabotu.

Būsim pozitīvi! Patīkamus braucienus, ievērojiet piesardzības pasākumus!

Jekaterina Smolicka, pašvaldības izdevums “Rēzeknes vēstnesis”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?