18.  jūnijā pilsētas domes sēdē tika apstiprināti saistošie noteikumi “Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē”, kas tika pārstrādāti saistībā ar Administratīvās atbildības likuma stāšanos spēkā, kā arī papildināti ar jaunām uzvedības normām, kas pašlaik ir aktuālas pilsētā. Plašāk pastāstīsim, ko aizliegts darīt pilsētā, pamatojoties uz jaunajiem noteikumiem.

Sabiedriskās vietās Rēzeknē aizliegts ubagot, savukārt pilsētas ielās nedrīkst spļaudīties un sēdēt uz solu atzveltnēm. Aizliegts bojāt zaļos stādījumus (kokus, dekoratīvos krūmājus un puķes) , kā arī nedrīkst apzīmēt,  demolēt informācijas stendus un noraut afišas.

Braukt ar skrituļslidām, skeitbordu un citiem līdzīgiem pārvietošanās līdzekļiem ir atļauts tikai pašvaldības speciāli noteiktās vietās. Arī barot baložus, pīles un citus putnus varēs tikai vietās, kur būs pašvaldības uzstādītas speciālas informācijas zīmes.

Nav ieteicams mazgāt veļu, mazgāties pašiem vai arī mazgāt savus mīluļus pilsētas strūklakās un upē (vietās, kur tas ir aizliegts). Jāpiebilst, kā peldēties/plunčāties strūklakās arī aizliegts. Ja kāds vēlēsies savos svētkos sarīkot lielu salūtu, tad par to jāinformē dome. Turklāt ir nepieciešama atļauja, pirms laist debesīs liela izmēra gaisa pūķi, kā arī vairāk nekā 10 gaisa balonus vienlaikus, paraplānu, deltaplānu un citus lidaparātus.

Pašlaik dažās Latvijas pašvaldībās ir aizliegts atrasties sabiedriskā vietā ar atvērtu pudeli. Tagad šo normu ievieš arī Rēzeknē. Izņēmums – pasākumi, kuros pašvaldība atļaus to darīt.

Virkne prasību attiecas arī uz iedzīvotāju ikdienas reglamentēšanu. Kāpņu telpas, pagrabus nedrīkst piesārņot ar sīkiem atkritumiem, tādiem kā izsmēķi, sērkociņi, sēkliņas, papīrīši, pudeles. Turklāt, ņemot vērā šādus gadījumus, nācās ieviest normu, kas aizliedz nelielus atkritumus izmest  pa sava dzīvokļa logu. Kā arī nedrīkst birdināt cigaretes pelnus, ja tā tiek piesārņots balkons, lodžija vai palodze cilvēkam, kurš dzīvo stāvu zemāk. Šāds ierobežojums attiecas arī uz tiem, kam patīk no balkona izpurināt veļu, paklājus, grīdas celiņus utt. Ja kaimiņiem apakšstāvos būs iebildumi, par šādu rīcību var saņemt ne tikai brīdinājumu,  bet arī sodu. Šī paša iemesla dēļ aizliegts barot baložus, jo rezultātā tiek piesārņoti apakšējo stāvu iedzīvotāju balkoni vai palodzes.

Vēl viens aizliegums – nedrīkst žāvēt veļu uz balkona vai lodžijā, ja tie atrodas ielas pusē un ir visiem redzami, jo tas bojā pilsētas tēlu.

Automašīnu cienītājiem jāzina, kā nedrīkst novietot mašīnu zālājā. Aizliegts arī mazgāt vai remontēt mašīnu tam neparedzētā vietā. Turklāt jāseko līdzi signalizācijai mašīnā. Ja tā ir bojāta un sāk pēkšņi skanēt no plkst. 23.00 līdz 6.00 un traucēs citu iedzīvotāju mieram, spēkrata īpašnieks saņems saistošajos noteikumos paredzēto sodu.

Saistošo noteikumu izpildes kontroli veiks Administratīvā inspekcija. Bet to pārkāpuma gadījumus izskatīs domes Administratīvā komisija.

Noslēgumā jāpiebilst, ka šos noteikumus pašlaik izvērtē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Noteikumi stāsies spēkā pēc saskaņojuma saņemšanas un publikācijas valsts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Sergejs Timofejevs, pašvaldības izdevums “Rēzeknes vēstnesis”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?