Biedrība “Sedna” jau otro mēnesi īsteno projektu “Veido aktīvu sabiedrību!”, kuru pilnībā finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta ietvaros no šā gada 30. jūnija līdz 2. jūlijam notika apmācības “Kāpsim līdzdalības kāpnēs!”. Tajās piedalījās 25 jaunieši. Trīs dienu laikā dalībnieki aktīvi darbojās, izkāpa ārpus savas komforta zonas, pilnveidoja dažādas prasmes, kuras nepieciešamas aktīvam pilsonim.

Pirmā diena tika veltīta jauniešu iepazīšanai, saliedēšanai un draudzīgas komandas veidošanai. Dalībnieki pildīja dažādus uzdevumus un iesaistījās komandu veidošanas aktivitātēs, kā arī paši vienojās par kopīgiem darba noteikumiem un definēja savus izaicinājumus. Īpaša bija saskarsmes darbnīca, kuras ietvaros dalībnieki pārvarēja komunikācijas barjeru, mācījās prezentēt sevi un izteikt savu viedokli par demokrātiju, pilsonisko sabiedrību un brīvprātīgo darbu. Notika diskusija par “Līdzdalības kāpņu” pakāpieniem un dažādām iespējām iesaistīties NVO darbībā, jauniešu organizācijās un dažādu lēmumu pieņemšanā. Dalībnieki debatēja par savām tiesībām un pienākumiem.

Otrās dienas laikā jaunieši iesaistījās simulācijas spēlē, kura palīdzēja izprast lēmumu pieņemšanas kārtību un attīstīja sadarbības prasmes. Interesanta un aizraujoša bija ekspedīcija  ar smailītēm pa Rēzeknes upi – “Demokrātijas principi uz upes”. Tās laikā dalībnieki pildīja dažādus uzdevumus, kuri palīdzēja izprast demokrātiju, vienoties par dažādiem jautājumiem, pamanīt un novērtēt upes burvību un izjust nebijušas emocijas. Jaunieši noskaidroja, kas ir brīvprātīgais darbs un pārrunāja tā iespējas Rēzeknē. Vakarā notika kulinārijas meistarklase pie ugunskura.

Noslēdzošajā dienā jaunieši piedalījās dažādos neformālos sporta uzdevumos, iesaistījās aktivitātē “Kompetenču pīrāgs” un izvērtēja ieguvumus no dalības apmācībās. Īpaši emocionāls bija uzdevums “Atmiņu čemodāns”, kura ietvaros jaunieši rakstīja komplimentus un novēlējumus viens otram. Katrs no dalībniekiem, ieskatoties savā čemodānā, uzsmaidīja un novērtēja pozitīvos vārdus.

Īpaša apmācību daļa bija sabiedrības līdzdalības pasākuma “Atrodi Rēzeknes sirdi” plānošana un organizēšana. Jaunieši nelielās grupās pārdomāja pasākuma koncepciju, izveidoja plānu, uzsāka afišas veidošanu un uzdevuma aprakstu. Viņi sadalīja uzdevumus un vienojās par turpmāko komunikāciju, lai pabeigtu iesākto. Pasākums tiek plānots šī gada 22. jūlijā. Aicinām sekot informācijai un iesaistīties jauniešu organizētajā pasākumā!

Informāciju sagatavoja jauniešu atbalsta persona Agita Gailiša

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?