No iedzīvotājiem regulāri tiek saņemti jautājumi par pilsētas stratēģiju ielu infrastruktūras uzlabošanā. Atbildīgie speciālisti informē, ka šobrīd vairākas ielas tiek restaurētas, kā arī jau šogad sākts darbs pie vairāku ielu tehniskās dokumentācijas izstrādes, bet tuvāko gadu laikā gaidāmi apjomīgi remontdarbi.

Iedzīvotāji pamanījuši, ka pie Stacijas ielas apļa ir sākušies DUS “Virši” būvniecība, līdz ar to arī Stacijas ielu plānots rekonstruēt. Tehniskais projekts jau ir noslēguma stadijā un tuvākajā laikā tiks pabeigts.

Arī V.Seiles ielas rekonstrukcijas tehniskais projekts ir izstrādāts, tikai tam ir nepieciešama aktualizācija, jo Sadales tīkls uz ielas veikuši remontdarbus, kam projekts jāpielāgo. V.Seiles ielu nevar rekonstruēt, piesaistot ES struktūrfondu līdzekļus, savukārt ceļu fonda atbalsts ir 800 tūkstoši gadā, bet ielas kopējo atjaunošanas darbu izmaksas – aptuveni 2 miljoni, tāpēc V.Seiles rekonstrukciju plānots sadalīt vairākās kārtās, sākot jau 2021. gadā.

Arī šobrīd notiek vairāku ielu remontdarbi. Ir saremontēti Lubānas un 18. novembra ielu posmi, kā arī sākts darbs pie Komunāla ielas savienojuma posma, kas ir starp jau iepriekš atjaunotiem posmiem. Apjomīgi darbi notiek arī uz Krasta ielas, kas pēc projekta realizācijas kļūs par vienu no pilsētas tūrisma un atpūtas nozares pērlēm.

Vairākas pilsētas ielas (Dārzu, Jupatovkas, Rēznas, Zilupes, Meža, Ventspils ielas) šovasar tiek apstrādātas pēc īpašas metodes, noklājot to virsmu ar bitumena emulsijas un sīkšķembu sajaukumu, kas ievērojami pagarina asfalta seguma kalpošanas laiku, kā arī uzlabo tā kvalitāti. Kā piemēru var apskatīt 18. novembra ielas sākumu vai arī Dārzu ielu, ko pagājušajā gadā pēc šīs metodes jau apstrādāja, kā rezultātā seguma kvalitāte uzlabojās un turpina kalpot. Šo metodi izmanto uz segumiem, kuru augšējās kārtas derīguma termiņš tuvojas beigām un sāk veidoties plaisas, kuras ne vienmēr ir saredzamas. Kopējais apstrādātais laukums būs 36 300 m2.

Liepājas, Izraēlas un Baznīcas ielas tiks noklātas ar jauna asfalta segumu.

Rēzeknes pašvaldības prioritāte šobrīd ir pēc iespējas efektīvāk piesaistīt ES struktūrfondu līdzekļus, un lai varētu pretendēt uz finansējumu ielu infrastruktūras sakārtošanai, ceļiem jāatrodas rūpnieciskajā zonā. Tieši tāpēc tika rekonstruētas Maskavas, Viļakas u.c. ielas Ziemeļu rajona rūpnieciskajā zonā. Kad tiks realizēti projekti no ES struktūrfondu līdzekļiem, pakāpeniski iespēju robežās ceļu infrastruktūru pašvaldība turpinās sakārtot no budžeta līdzekļiem. Ceļu fonda nauda ir 800 000 eiro gadā, bet viss pārējais finansējums nāk no pašvaldības budžeta.

Paralēli ielu rekonstrukcijai katru gadu tiek veikti bedru aizlāpīšanas, ceļu uzturēšanas, kā arī virsmas uzlabošanas darbi.

1 Comment
  1. Nata 2 gadiem atpakaļ

    Labdien! Kad plāno asfalta segumu Vidus ielā?

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?