Svētdien, 19. jūlijā, noslēdzās Rēzeknes novada atklātais 2020. gada šaha čempionāts ar reitingu līdz 1600. Pirmais klasikas turnīrs Maltā sapulcēja 27 dalībniekus no Rīgas, Daugavpils, Baldones, Rēzeknes pilsētas un novada. Trīs dienu cīņas aizritēja ar laika kontroli 30 minūtes katram līdz partijas beigām plus 30 sekundes par katru gājienu. Trešdaļai jauniešu bija iespēja uzlabot savu FIDE standarta reitingu, pārējiem to iegūt pirmo reizi, bet dažiem pacelt savu sporta klasi.

Par čempioni ar 6 punktiem kļuva daugavpiliete Sofja Vasiļjeva. Vicečempiones godā ar 5 punktiem rēzekniete Jekaterina Smirnova, kura tikai pēc papildus rādītājiem apsteidza daugavpiliešus Timofeju Macuku – viņam trešā vieta kopvērtējumā, Jegoru Andruseviču – viņam kauss par I vietu z-18 kategorijā, un rēzeknieti Lauri Lazovski – II vieta z-18. Trešais labākais rezultāts zēniem grupā līdz 18 gadiem rīdziniekam A.Adamovičam – 4,5 punkti. Vēl speciālbalva kā labākajam Rēzeknes BJSS pārstāvim tika Edvardam Gaidim (4 punkti). Jāatzīmē L.Lazovskis, kurš ne tikai palielināja savu reitingu par 89 punktiem, bet arī izpildīja pirmo normu uz 1. sporta klasi.

Labākais meiteņu rezultāts Rīgas šaha skolas pārstāvei Laumai Mieriņai, otrā vieta šajā kategorijā Žanetei Klušai (Rēzeknes BJSS). Abām meitenēm pa 4 punktiem. Par puspunktu mazāk maltietei Kristīnei Gruznovai (Rēzeknes novada sporta skola) un trešā vieta meiteņu vērtējumā. Visi minētie šahisti tika apbalvoti ar kausiem un diplomiem.

Diemžēl šoreiz izpalika balvas pasniegšana labākajam senioram, jo šajā kategorijā nebija dalībnieku. Un labākās dāmas tituls tika vienīgajai pārstāvei šajā vērtējumā – rēzeknietei Nataļjai Sorokinai (2 punkti). Cerams, ka nākamajos turnīros piedalīsies vairāk mūsu reģiona pieaugušo šahistu ar reitingu līdz 1600. Pateicība organizatoriem – Rēzeknes novada BJSS un galvenajam tiesnesim Anatolijam Jasinskim (FIDE arbitra kategorija).

Sacensību galvenā tiesneša vietnieks, nacionālais arbitrs, Rēzeknes BJSS šaha treneris Aleksandrs Vasiļkovs

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?