31. jūlijā, piektdien, plkst. 13.00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102) notiks izdevuma “100 fakti par Rēzekni” atvēršanas svētki.

Rēzeknes pilsēta jau izsenis atrodas Latgales viducī, kļūstot par vienu no reģiona, kā arī valsts mēroga politisko, ekonomisko un kultūrvēsturisko notikumu centriem. Vairāku gadsimtu garumā tā piedzīvojusi daudz dažādu vēstures notikumu, kuri atstājuši savas pēdas līdz mūsdienām.

Grāmatā iekļauti 100 interesanti un daudzpusīgi fakti par Rēzekni, kas lasītājus iepazīstinās ar mūsu pilsētas interesantākajiem objektiem, personībām un notikumiem, vienlaikus dodot iespēju uzzināt daudz ko jaunu par vietām, kuras liekas ikdienišķas un pierastas. Tā ir veltījums trim lielām jubilejām – Pirmā Latgales kongresa, Latvijas valsts proklamēšanas un Rēzeknes atbrīvošanas no lieliniekiem simtgadēm.

Izdevums tapis Mazo kultūras un tūrisma projektu konkursa ietvaros, ko finansē Rēzeknes dome un organizē pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”, izdevumu atbalsta arī Latvijas Muzeju biedrība.

Ieeja pasākumā ir bezmaksas.

Sakarā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem ieeja pasākumā ar iepriekšēju pieteikšanos, vietu skaits ir ierobežots, tālr. 646 22464

Kaspars Strods, Latgales Kultūrvēstures muzeja speciālists kultūrvēstures jautājumos

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?