Izsludinām metu konkursu “Mākslas zinātnieka Jāņa Pujāta pieminekļa – vides objekta izveide”! Metu konkursā var  piedalīties gan juridiskas personas, gan arī fiziskas personas, metu iesniegšanas termiņš – līdz 2020. gada 6. novembrim.

Metu konkursa mērķis ir iegūt priekšlikumus mākslas zinātnieka Jāņa Pujāta (1925–1988) pieminekļa-vides objekta realizācijai, kas mākslinieciskās, izteiksmīgās un saprotamās formās atklātu mākslas zinātnieka – Latgales keramikas lielākā zinātāja – Jāņa Pujāta personību un viņa devumu tautas mākslas (īpaši keramikas) izzināšanā un attīstībā.

Iesniegtos konkursa metus skatīs žūrijas komisija atbilstoši nolikumā noteiktajiem kritērijiem, izvērtējot pieminekļa ideju, vides objekta piegulošās teritorijas mākslinieciskā un koncepcionālā risinājuma kvalitāti un projekta realizācijas izmaksas. Metu konkursa uzvarētājs saņems naudas balvu 2500,00 eiro.

Iepazīties ar metu konkursa “Mākslas zinātnieka Jāņa Pujāta pieminekļa – vides objekta izveide” nolikumu un Jāņa Pujāta biogrāfiju var pielikumā, tāpat detalizētāka informācija par ievērojamā latgalieša Jāņa Pujāta devumu ir pieejama Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, tālr. 646 22464).

Jānis Pujāts (1925–1988) ir bijis Latgales patriots, kultūras darbinieks, jurists, publicists, lektors, izcils orators, kura personības nozīmei ir būtiska loma Latgales podnieku dienu tradīcijas saglabāšanā un popularizēšanā Eiropas mērogā, balstot izcilos Latgales mākslas pētījumus zināšanās par vēsturi un jurisprudenci.

Mākslas zinātnieks Jānis Pujāts (1925–1988), 20. gs. vidus. Foto no Latgales Kultūrvēstures muzeja krājuma.

Pielikumā metu konkursa nolikums.

Informāciju sagatavoja Maija Upeniece, pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” reklāmas speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?