Svinot 735 gadu jubileju, 31. jūlijā uz Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas ēkas sienas tika atklāta piemiņas plāksne, kas veltīta Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijai, kas atradās šajā ēkā no 1921. līdz 1941. gadam.

Svinīgajā pasākumā piedalījās Polijas Republikas vēstniecības Latvijā padomnieks Gžegožs Oplinskis (Grzegorz Opaliński), Rēzeknes pilsētas domes vadība, Latvijas Poļu savienības Rēzeknes nodaļas pārstāvji, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas direktore Olga Burova un ģimnāzijas pirmā direktore Valentīna Šidlovska. Jauno piemiņas plāksni iesvētīja Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis. Īpašu svētku pasākuma atmosfēru radīja poļu sieviešu kora “Jutrzenka”, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas audzēkņu uzstāšanās.

Tikko atklātajai piemiņas plāksnei ir savs stāsts, kas aizsācies vēl pašā 2000. gadu sākumā. Tolaik, kad tagadējā Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija gatavojās kļūt par vidusskolu, Rēzeknes poļi pieņēma lēmumu iemūžināt piemiņu par poļu ģimnāziju, kas pastāvēja pirmās neatkarīgās Latvijas Republikas laikā. Tika savākti nepieciešamie līdzekļi un 2001. gadā uz mūzikas skolas fasādes parādījās piemiņas akmens par godu ģimnāzijai.

2014.-2015. gadā mūzikas skolas ēka tika rekonstruēta, bet piemiņas akmens par godu ģimnāzijai bija noņemts. Tas joprojām atradās mūzikas skolas teritorijā, bet rēzeknieši un pilsētas viesi to nevarēja redzēt. Tieši tāpēc pirms gada radās ideja par jaunu piemiņas plāksni, kas arī tika īstenota. Jāpiebilst, ka šis piemiņas akmens tiks pārvests uz tagadējās Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas teritoriju un papildinās ģimnāzijas muzeja eksponātu kolekciju.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?