Spēkā stājušies pašvaldības “Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē“, kas nosaka sabiedriskās kārtības normas. Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs atzina, ka bija pārsteigts par iedzīvotāju aso reakciju uz dažiem noteikumu punktiem, ņemot vērā, ka daudzi bija spēkā jau kopš 2006. gada. A. Bartaševičs aicināja izlasīt noteikumu punktus no sākuma līdz galam un neizņemt atsevišķas domas no kopējā konteksta, piemēram, peldēšanās strūklakās ir aizliegta (ar dažiem izņēmumiem). Strūklakā pie Latgales vēstniecības GORS draiskuļoties atļauts, tāpat kā līdz šim, bet loģiski, ka nav pieļaujamas peldes strūklakā pie pieminekļa Latgales kongresa simtgadei, un jo īpaši putu ballīšu rīkošana tajā.

Tieši tāpat pilsētā drīkst braukāt ar skrituļslidām, uz skrituļdēļiem u.tml., ja tas netraucē gājējiem un nebojā pilsētas infrastruktūru. Teiksim, pie jau minētā pieminekļa Latgales kongresa simtgadei ar skrituļdēļiem tika sabojāti baltie bloki.

Līdzīgi ir ar lidaparātiem – tos lietot atļauts, iepriekš brīdinot pašvaldību. Ja balkons ir nožogots, neviens neiebildīs pret to, ka žāvējat uz tā veļu vai uzglabājat kādas mantas.

А. Bartaševičs uzsvēra, ka pašvaldībai nav mērķa spēlēt “slikto policistu”, sodīt visus pēc kārtas un pelnīt. Galvenais uzdevums ir iemācīt cilvēkiem cienīt vienam otru.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?