Septembrī Rēzeknē tiek plānotas Ziemeļvalstu dienas, kas pilsētas iedzīvotājiem piedāvās plašu pasākumu programmu dažādām mērķauditorijām un vecuma grupām. Programmā būs iekļauti semināri un diskusijas, priekšlasījumi, izstādes, kino filmas un muzikāli priekšnesumi.

Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stefans Ēriksons stāsta: “Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā kopā ar Zviedrijas, Dānijas, Norvēģijas un Somijas vēstniecībām, Dānijas Kultūras institūtu un Islandes goda konsulātu, jau piekto gadu organizē “Ziemeļvalstu dienas” Latvijas reģionos. Iepriekšējos gados esam viesojušies Daugavpilī, Liepājā, Valmierā un Jelgavā, un šogad priecājamies atgriezties Latgalē, proti Rēzeknē. Mūsu kopīgais mērķis ir veicināt jaunus un stiprināt esošos sadarbības kontaktus visā Latvijā, tādēļ ir ļoti svarīgi būt ne tikai klātienē Rīgā, bet doties arī uz reģioniem. Stiprinot Ziemeļvalstu un Latvijas sadarbību, ir svarīgi veicināt cilvēku savstarpējos kontaktus, atbalstīt sadarbību starp pašvaldībām un akadēmiskajām institūcijām, uzņēmējiem, kultūras un nevalstiskajām organizācijām, izglītības iestādēm. Mēs ceram, ka neskatoties uz pandēmijas radītajām grūtībām, mēs spēsim rēzekniešiem piedāvāt interesantu Ziemeļvalstu pasākumu programmu. Uz tikšanos 24. un 25. septembrī Rēzeknē!”

Pasākumi tiek plānoti visu septembra mēnesi, bet 24. un 25.septembrī Rēzeknē viesosies Ziemeļvalstu vēstnieki, lai tiktos ar Rēzeknes pilsētas Domes pārstāvjiem, mācībspēkiem, uzņēmējiem, kultūras darbiniekiem, skolēniem un studentiem. Tikšanos laikā tiks pārrunātas Latvijas un Ziemeļvalstu sadarbības perspektīvas un iespējas dalīties ar Ziemeļvalstu aktuālākajiem labās prakses piemēriem. Ziemeļvalstu vēstnieki Rēzeknē apmeklēs pavisam jaunu objektu – Rēzeknes Olimpiskā centra daudzfunkcionālo sporta zāli, vienu no visa reģiona populārākajiem kultūras objektiem – Latgales vēstniecību GORS un citus objektus.

Lai Rēzeknes iedzīvotājiem būtu iespēja izvēlēties sev tīkamākos pasākumus, informācija par Ziemeļvalstu dienām augusta beigās būs pieejama Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā mājas lapā www.norden.lv, Rēzeknes mājaslapā www.rezekne.lv, kā arī sociālajos medijos un presē.

Ziemeļvalstu dienas rīko Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Zviedrijas vēstniecība, Norvēģijas vēstniecība, Somijas vēstniecība, Dānijas vēstniecība, Islandes goda konsulāts un Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas pašvaldību un citiem sadarbības partneriem reģionā.

Informāciju sagatavoja Inga Puriņa, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā komunikācijas padomniece

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?