Sākot jauno sezonu, vēlamies informēt skatītājus, ka Rēzeknes teātra “Joriks” pašreizējo māksliniecisko vadītāju Iļju Bočarnikovu nomaina režisors Mārtiņš Eihe.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc notikušas šādas izmaiņas, I. Bočarnikovs norāda: “Sākot darbu 2016. gadā, uzstādīju mērķus teātrim: nodibināt latviešu trupu, pilnveidot repertuāru, kļūt atpazīstamiem Latvijā un kļūt par nominantiem “Spēlmaņu naktī”, ko arī sasniedzām 2017. un 2019. gadā. Sapratu, ka pienācis laiks teātra vadību nodot drošās un uzticamās rokās, lai turpinātu iesākto darbību, tradīcijas, ieviestu jaunas vēsmas un idejas, paplašinātu skatītāju loku Latgalē un Latvijā.”

Mārtiņš Eihe (1975) ir mācījies Ogres vidusskolā, Rīgas 77. vidusskolā, beidzis Latvijas Kultūras skolu (1998), aktiermeistarības studiju teātrī “Skatuve” (1999) un Latvijas Kultūras akadēmijas režijas nodaļu (2004). No 2004. gada bijis Liepājas teātra aktieris, bet no 2005. gada – šī teātra režisors. No 2006. līdz 2009. gadam strādājis kā režisors Valmieras Drāmas teātrī. No 2007. gada vada radošo apvienību “Nomadi”. Vairākkārt ar savām režisētajām izrādēm bijis “Spēlmaņu nakts” nominācijās. 2015./2016. gadā izrāde “G. Priede “Smaržo sēnes”” saņēma Latvijas teātru gada balvu kategorijā “Gada mazās formas izrāde”. Saņēmis “Ģimenes aptieku” balvu “Sudraba piesta 2011” kā režisors sezonas labākajai izrādei, kas veltīta ģimenes un personīgo problēmu atspoguļojumam. Arī šobrīd M. Eihe strādā dažādos Latvijas teātros un projektos, kā arī izrādes tiek iestudētas ārvalstīs. Rēzeknes teātrī sācis strādāt 2017. gadā, kad uzveda Fausto Paravidino “Divi brāļi”, 2019. gada nogalē iestudējis I. Bergmana “Rudens sonāte”. Šajā sezonā Mārtiņš iestudēs dažādas izrādes latviešu un krievu valodā. Kā jaunums un izaicinājums uz Rēzeknes teātra skatuves būs A. Čehova “Kaija”, kas tiks iestudēta bilingvāli visam aktieru ansamblim un pirmizrādi piedzīvos 1. oktobrī.

Arī turpmāk Rēzeknes teātris iedzīvotājus priecēs ar jauniestudējumiem un pilsētā jau iemīļotām izrādēm! Jauno – 31. sezonu sākām jau Pilsētas svētkos, bet pirmās izrādes – jau 18. augustā ar A. R. Gērnija “Mīlestības vēstules”, kur režisors ir tieši Mārtiņš.

Biļetes var iegādāties NBKN kasē (Atbrīvošanas alejā 97), “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv. Lai pieteiktu bērnu un skolēnu grupas izrādes apmeklējumiem, zvaniet uz tālr. 646 22182. Iespējams vienoties par datumu un grupu atlaidēm.

Informāciju sagatavoja Elīna Zujāne, Rēzeknes teātra “Joriks” reklāmas speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?