Svētdien, 23. augustā kultūras darbiniekiem veltītajā piemiņas parkā Rēzeknē (Strēlnieku ielā 1c) no plkst. 10.00 būs skatāma ikgadējā Leonarda Vinceviča darbu izstāde, kas veltīta ievērojamiem Latvijas kultūras un sabiedriskajiem darbiniekiem – jubilāriem.

Tradicionāli augustā Leonards Vincevičs rīko gleznu un keramikas darbu izstādi piemiņas parkā starp ozoliem, kļavām un lapeglēm kā veltījumu Latvijas kultūras un sabiedriskajiem darbiniekiem – jubilāriem.

1978. gadā  aizsākās tradīcija Rēzeknē, Strēlnieku ielā 1c (pilsētas dienvidu pusē, stādītā meža rajonā) veidot piemiņas parku šobrīd radoši strādājošiem un arī mūžībā aizgājušajiem novadniekiem, Latvijā un ārpus tās populārām personībām, kuri veikuši ievērojamus sasniegumus kultūras, medicīnas, mākslas, zinātnes un sabiedriskajā jomā.

Kultūras darbiniekiem veltītā parka idejas autors ir aktieris Kārlis Sebris, kurš, ciemojoties Rēzeknē un apmeklējot Leonarda Vinceviča svečturu izstādi, teica: “Svečturi kā ozoli aug!”  Tā radās ideja stādīt un veidot parku kultūras un sabiedriskajiem darbiniekiem.

Kultūras darbinieku parka veidotājs Leonards Vincevičs

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?