Svētdien, 30. augustā plkst. 14.00 Rēzeknes pilskalnā (Krasta ielā 31), sagaidot jauno mācību gadu, notiks augusta muzikālā pēcpusdiena, piedāvājot izbaudīt koncertprogrammu “Īsas pamācības mīlēšanā” ar Latvijas nacionālā teātra aktiera Mārtiņa Egliena un grupas “Musturis” piedalīšanos, kurā muzicē arī vairāki rēzeknieši, pēc tam – grupas “Sestā jūdze” šīgada Latvijas tūres noslēguma koncertu “Šī ir vienīgā diena, vienīgā nakts”.

Draiskulīgi vieglprātīgā koncertprogramma “Īsas pamācības mīlēšanā” Rēzeknes pilskalnā sāksies plkst. 14.00, kurā skanēs grupas “Ornaments” dziesmas jaunu un talantīgu mūziķu (Ēriks Zeps – akordeons, balss, Mārcis Lipskis – basģitāra, balss, Jurģis Lipskis – sitaminstrumenti, Pēteris Narubins – ģitāra, mandolīna, basģitāra, balss, Ingus Grīnbergs – vijole, balss) izpildījumā un Latvijas nacionālā teātra aktiera Mārtiņa Egliena “vārījumā” – latviešu tautas anekdošu, dainu un jautru ticējumu mērcītē.

Vidējās un vecākās paaudzes latviešu mūzikas cienītājiem grupas “Ornaments” dziesmas izsaka ļoti daudz – tās ir jautras, latviskas dziesmas lustīgās apdarēs izvilktas no vecvecmāšu pūra lādēm, kas lika kājām pašām cilāties un daudziem klausītājiem pirms 45, 40 un 30 gadiem nacionālo pašapziņu iecēla saulītē. Daudzi noteikti atceras dziesmas par mīļajiem, labajiem puišiem, kas Rīgā zaga pīpes kātus, bet Cēsīs zelta lukturīšus vai par pliko un nabadzīgo muzikantu, tāpat leģendāro muzikālo latviešu kino filmu “Īsa pamācība mīlēšanā” pēc Rūdolfa Blaumaņa, ar grupas “Ornaments” puišu piedalīšanos. Diemžēl “gadi skrien kā stirnas”, bet jauni muzikanti stājas veco muzikantu vietā, ar “Mustura” dzīpariem veidojot latvisko “Ornamentu”, lai īstas vērtības paliktu un uzplaiksnītu pēc laika kā dzintars jūrmalas smiltīs. Atceroties grupas “Ornaments” vecās labās dziesmas un domās sveicot viņus 45. dzimšanas dienā, skanēs jautra un muzikāli izklaidējoša programma.

Savukārt plkst. 16.00 Rēzeknes pilskalnā skanēs grupas “Sestā jūdze” šīgada Latvijas tūres noslēguma koncerts “Šī ir vienīgā diena, vienīgā nakts”. “Sestā jūdze” ir Latvijas titulētākā kantrimūzikas grupa, kura šogad devās savā pastāvēšanas laikā pirmajā Latvijas brīvdabas koncerttūrē, sniedzot klausītājiem iespēju pēc ilgāka pārtraukuma atkal satikties Latvijas lielākajās pilsētās. Koncerts būs kā spirgts veldzējums, aicinot baudīt brīvdabas romantisko un vasarīgo noskaņu, kādu ar savām dziesmām spēj uzburt tikai “Sestās jūdzes” mūziķi.

Klausītājiem grupa “Sestā jūdze” sagādājusi īpašu pārsteigumu – koncertā skanēs ne tikai populārākās grupas dziesmas: “Atvars”, “Ievai”, “Upe”, “Gan jau” u.c., bet arī pavisam jaunas un vēl nekur nedzirdētas dziesmas no drīzumā gaidāmā grupas albuma “Upe”: “Aicini mani pie sevis”, “Labākās dienas”, “Mazā upe”, “Mūsu fotogrāfija”, “Kas zin kā būs”, “Tā pati dien, tikai līst” u.c., lai iemīļotu tās uz visiem laikiem. Kā stāsta grupas “Sestā Jūdze” solists un dziesmu autors Agris Gedrovičs: “Šoreiz viss būs citādi. Jūsu būs mazāk, bet mūsu – tikpat. Mēs patiesi ilgojamies pēc saviem klausītājiem, neatkarīgi no ierobežojumiem un vietu skaita. Kopā pavadīsim ļoti īpašu vakaru, atskatoties jau paveiktajā un paveroties nākotnē. Būs romantiski un skaisti. Šis ir laiks, kad neko nevar zināt, iespējams, patiešām var būt “vienīgā diena, vienīgā nakts”, kad atkal varam tikties. Tāpēc ņemiet līdzi pledus, lai varat ne tikai izvēlēties estrādē distancēšanās vietu, bet arī nolīst kādā romantiskā stūrītī un baudīt. Mēs jūs ļoti gaidīsim!”

Ieeja pasākumā ir bezmaksas, bet ņemiet līdzi segas, pledus vai saliekamos krēslus, siltu tēju un izbaudiet augusta zvaigznes gan debesīs, gan uz skatuves!

Augusta muzikālā pēcpusdiena Rēzeknes pilskalnā notiek sadarbībā ar koncertaģentūru “Bravissimo”.

Atgādinām – ievērojiet Covid-19 izplatības mazināšanai noteiktos ierobežojumus!

Pasākumā notiks fotografēšana/filmēšana, reklāmas nolūkos materiāli tiks publicēti.

Informāciju sagatavoja Maija Upeniece, pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” reklāmas speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?