Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Rēzeknes pilsētas dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu

Jau vairāk kā gadu ilgst projekta “Pievilcīga pilsētvide” (LV-RU-017) īstenošana Latvijas un Krievijas pārrobežu sadarbības programmā 2012.-2020. gadam, bet tas nozīmē, ka jau var apkopot pirmos rezultātus.

Patīkami, ka jau var tīksmināties par dažiem projekta rezultātiem Rēzeknē un plānot ikvakara pastaigas pa skaisto upes krastmalu. No Pulkveža Brieža ielas līdz Kr. Valdemāra ielai (tās jaunajam posmam līdz Olimpiskajam centram “Rēzekne”) šauras taciņas vietā ir izbūvēts plašs ar krāsainu bruģi noklāts celiņš. Gar celiņu jau ir ierīkots apgaismojums un pavisam drīz tiks uzstādīti soliņi un urnas. Netālu no Olimpiskā centra ir izbūvēta stāvvieta mašīnām, līdz ar to varēs ērti atbraukt uz Rēzeknes upes pludmali un uz pastaigu pa promenādi, nelauzot galvu, kur atstāt mašīnu. Starp citu pastaigu teritorija pie upes sanāk iespaidīga, kas ļoti priecē. No jaunās mašīnu stāvvietas Olimpiskā centra rajonā varēs pastaigāties pa jauno promenādi līdz gājēju tiltam pie slimnīcas, pēc tam pa tiltu pāriet upi un pa grantēto celiņu aiziet līdz oranžajam tiltam un tad atgriezties pie Olimpiskā centra. Ir arī cits pastaigas variants – no Olimpiskā centra līdz Latgales vēstniecībai GORS pa jauno celiņu, tālāk pa rekonstruēto Krasta ielu un pa jau esošo promenādi.

Sakārtota infrastruktūra bez šaubām ir liels pluss rēzekniešiem, bet viens no svarīgākajiem projekta “Ūdens resursu ilgtspējīga izmantošana tūrisma attīstībai Latvijas-Krievijas robežpilsētās Rēzeknē un Ostrovā” rezultātiem ir tūristu skaita palielināšana abās pilsētās. Diemžēl sakarā ar situāciju pandēmijas dēļ un robežu slēgšanu, pagaidām nav izdevies organizēt Ostrovā otro semināru pašvaldību pārstāvjiem, un divus seminārus (Rēzeknē un Ostrovā) tūrisma jomas uzņēmējiem. Šo semināru galvenais mērķis – piedāvāto tūrisma pakalpojumu klāsta paplašināšana un ūdens tūrisma attīstības stratēģijas Ostrovā un Rēzeknē izstrāde. Kādā veidā Veļikajas upe Ostrovā un Rēzeknes upe Rēzeknē var ieinteresēt tūristus? Kādus tūrisma pakalpojumus jāpiedāvā mūsu upju krastos, lai tūristi pieņemtu lēmumu atbraukt uz Ostrovu un Rēzekni? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem, kas saistīti ar tūrisma attīstību, ceram, ka tiks saņemtas atbildes, tiklīdz noskaidrosies situācija ar robežām un braucienu iespējām uz Krieviju un no Krievijas. Jāpiebilst, ka bez tūrisma jomas profesionāļiem un uzņēmējiem Pleskavas valsts universitātes un Latvijas Lauksaimniecības Universitātes studentiem un pedagogiem vajadzēja ne vien piedāvāt tūrisma attīstības variantus Veļikajas un Rēzeknes upju krastos, bet arī jāizstrādā integrēta dabas resursu pārvaldības rokasgrāmata un jāiezīmē integrēto dabas resursu pārvaldības procesu izpētes kopīgi pārrobežu principi.

Šobrīd projekta darba grupa, lai sasniegtu projekta rezultātus, apspriež plānoto pasākumu rīkošanas iespējas nedaudz mainītos formātos (piemēram, tiešsaistes konferences un zaļās laboratorijas upes krastos savu valstu robežās).

Kopējais projekta budžets – 621 021,77 eiro. Projekta līdzfinansējums no Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam – 558 919,59 eiro.

Kontaktinformācija: projekta vadītāja Nataļja Jupatova, t. +37164607686, e-pasts: natalija.jupatova@rezekne.lv

Projekta partneri:

  • Rēzeknes pilsētas dome
  • Ostrovas rajona administrācija
  • Latvijas Lauksaimniecības Universitāte
  • Pleskavas valsts universitāte

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam finansiāli atbalsta vienotas pārrobežu attīstības aktivitātes ar mērķi uzlabot reģionu konkurētspēju, izmantojot to potenciālu un atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020. gadam līdzfinansē Eiropas Savienība, Latvijas Republika un Krievijas Federācija.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?