No 2. līdz 5. septembrim vēl neierastā laikā un formātā, bet ar ierastu vērienu un jaudu visā Latvijā un pasaulē sevi pieteiks sestais Sarunu festivāls LAMPA. Ar virstēmu “kopā” festivāls šogad apvienos nemainīgi plašu jautājumu loku – sākot no dzemdībām un beidzot ar ieteikumiem “zaļai” kapu iekopšanai. Četru dienu garumā un vairāk nekā 200 notikumu spožumā sarunu festivāls LAMPA bez maksas būs skatāms tiešraidē tā mājaslapā festivalslampa.lv un kopā skatīšanās vietās visā Latvijā, kā arī piedzīvojams klātienē – LAMPAS studijās Cēsīs, Rīgā un Rēzeknē.

Latgales vēstniecībā GORS 5. septembrī no plkst. 10.40 līdz plkst. 20.00 varēs piedzīvot daudzveidīgu programmu dažādām interesēm. LAMPAS sarunu uzmanības lokā būs reģionālo un krievvalodīgo mediju situācija Latvijā, reemigrācija Latgalē un iespējas atgriezties tiem, kas savulaik devušies labākas dzīves meklējumos ārpus valsts, kā arī pilsētvides tēma reģionos. Kopīgās diskusijās meklēsim ierosmi Latgales priekšrocību izmantošanai veiksmīgas uzņēmējdarbības īstenošanā, neaprobežojoties vien ar kultūrvēsturisko mantojumu un dabu. Savukārt dienas noslēgumā četri drosmīgi cilvēki dalīsies ar saviem stāstiem, kad ir gadījies kļūdīties, bet kļūda nebūt nav pārvērtusies par pasaules galu. Ieeja pasākumā ir bezmaksas.

Pasākumu programma GORS studijā:

 • 10.40–11.00
  Atklāšana. Trīs uzrunas par kopradi, sadarbību un uzticēšanos
 • 11.00–12.00
  “Kādas ir reģionālo mediju vājās puses, izaicinājumi un priekšrocības?”
  Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv
 • 12.30–13.30
  Pilsēta cilvēkiem reģionos – sapnis vai realitāte?
  Nezināmā Rēzekne, aktīvu rēzekniešu neformāla grupa, Sadarbības partneris: biedrība “Pilsēta cilvēkiem”
 • 14.00–15.00
  Vai viegli izveidot un uzturēt krievvalodīgo mediju? (krievu valodā)
  Biedrība “D-Juno” sadarbībā ar “New East” un “Hello Solyanka”
 • 15.30 – 16.30
  21. gadsimta Sprīdīši: remigrācija
  Latgales Plānošanas reģions sadarbībā ar Es atgriežos Latgalē un Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministriju.
 • 17.00–18.00
  Diskusija “Dažādi un vienoti – Latgales stāsts”
  Latgaliešu mūzikas festivāls “Muzykys Skrytuļs”
 • 18.30–19.30
  (ne)Veiksmes stāstu sesija “drosme kļūdīties”
  LIAA Rēzeknes Biznesa inkubators, Latgales vēstniecība GORS, Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”.
 • 20.00–20.30.
  Repere ŪGA
  Aicina Latgales vēstniecība GORS

Piedalīties aicināts katrs, kam ir, ko teikt, un visi, kuri gatavi uzklausīt, iesaistīties vērtīgā domu apmaiņā, asināt prātu un paplašināt redzesloku, apgūstot neparastas, bet noderīgas prasmes un idejas. LAMPAS studiju klātienē Latgales vēstniecībā GORS varēs apmeklēt, savu kārtu gaidot rindā un ievērojot distanci. Vietu skaits ir ierobežots!

Ko sagaidīt šīgada LAMPĀ?

Īpaši saistoša LAMPA šogad būs praktiķiem, jo līdztekus globāliem un šķietami neizsmeļamiem sarunu tematiem kā demokrātija, vērtības, liberālisms vai nacionālisms būs iespēja gūt gluži praktiskus ieteikumus labākai ikdienai, piemēram, kā rūpēties par redzi, kā dzīvot “zaļi”, kā palīdzēt sērojošam cilvēkam. Vecāki varēs piedalīties diskusijās par mobingu skolās un bērnu emocionālo veselību un dalīties pieredzē, kā motivēt bērnu sportot vai kā sarunāties ar savu pusaudzi. Pašiem pusaudžiem un jauniešiem sadarbībā ar “British Council” pārstāvniecību Latvijā savukārt tiek veidota īpaša programma “Īssavienojums”, kuras satura radīšanā piedalās jaunieši no visas Latvijas. Bet seniori dzirdēs ieteikumus, kā veiksmīgāk iekļauties darba tirgū.

Nākotnes skola, neformālā izglītība, Skola 2030, izaugsme mūža garumā – izglītība ir tēma, kura būs aktuāla vienmēr un neizpaliks arī šī gada LAMPĀ, pateicoties festivāla izglītības satura patronam Swedbank Latvija. Tāpat arī kultūra un māksla, garīgā un fiziskā veselība, ekonomika un politika, vide un sabiedrība, tehnoloģijas – tas viss būs iekļauts gan diskusijās, sarunās, praktiskās darbnīcās un lekcijās, gan šovos, izrādēs, iesaistošās spēlēs un randiņos, aptverot teju visus mūsdienu sabiedrībai būtiskos jautājumus, tomēr neaizmirstot par vieglumu, humoru un izklaidi.

Lai neapjuktu plašajā LAMPAS piedāvājumā un nepalaistu garām kāroto notikumu, ikvienam ir iespēja izveidot savu programmu, izmantojot festivāla mājaslapā pieejamo rīku “Mana programma”. Tajā iespējams atlasīt pasākumus atbilstoši sev tīkamai kategorijai un vieglā, pārskatāmā veidā izveidot interesējošo pasākumu sarakstu, kuru viegli pārskatīt arī telefonā.

Kas ir jāievēro, apmeklējot festivāla pasākumus klātienē?

 • Pirms apmeklējuma aicinām lejuplādēt lietotni ApturiCovid, lai rūpētos par savu un apkārtējo veselību.
 • Ierodoties, dezinficēt rokas.
 • Ieņemt vietas zālē izretināti, kopā vairāk par diviem sēžot vienīgi vienas mājsaimniecības locekļiem.
 • Dodoties prom no pasākuma, lūgsim to darīt pa citu izeju, kā ienācāt, lai nodrošinātu vairākas apmeklētāju plūsmas un mazāku savstarpējo saskari.
 • Aicinām neapmeklēt pasākumu, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes vai noteikta pašizolācija.

Informāciju sagatavoja Irina Kuzņecova, Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Sarunu festivāls LAMPA

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?