Pirmdien, 24. augustā Būvniecības Valsts kontroles birojs parakstīja aktu par objekta “Brīvības ielas posma un Ezera ielas posma pārbūve, Rēzeknē” pieņemšanu ekspluatācijā. To pārbūve ir ieguldījums degradēto teritoriju revitalizācijā, saskaņā ar  pašvaldības attīstības programmā noteikto ekonomisko teritoriju izaugsmi un investīciju apjoma pieaugumu.

Pirms pārbūves ielu posmu segums bija neapmierinošā tehniskā stāvoklī un nebija piemērots esošajai transporta slodzei un jaunām satiksmes plūsmām, kā arī transporta kustības organizācija un infrastruktūra nespēja nodrošināt optimālu piekļuvi plānotajiem uzņēmējdarbības objektiem Kovšu ezera teritorijā.

Būvdarbu rezultātā ir veikta Brīvības ielas posma un Ezera ielas posma pārbūve, kā arī rotācijas apļa izbūve Viļānu un Brīvības ielas krustojumā. Jāatzīmē, ka šajos posmos ir izbūvēta jauna lietus ūdens kanalizācija, atjaunots apgaismojuma un siltumapgādes tīkls, veikti labiekārtošanas darbi un J.Zvīdra pieminekļa atjaunošana. Pie rotācijas apļa ir izveidojies neliels skvērs ar atpūtas soliem un apstādījumiem brīvā laika pavadīšanai, kuru jau ir iecienījuši apkārtnes iedzīvotāji.

Pārbūves rezultātā mūsu rēzeknieši ir ieguvuši vēl vienu sakārtotu infrastruktūras objektu pilsētā.

Projektā “Atbalsts komercdarbības attīstībai, izveidojot Kovšu ezera parka darbībai nepieciešamo publisko infrastruktūru” (Nr. 5.6.2.0/18/I/005) ir noslēgusies 1. aktivitāte – Brīvības ielas posma un Ezera ielas posma pārbūve 1,2 km garumā, kur kopējās izmaksas veido 1 901 611,00 eiro, tai skaitā ERAF finansējums – 978 549,00 eiro.

Projekts tiek īstenots 5.6.2. specifiskā atbalsta mērķa “Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” pirmās atlases kārtas “Ieguldījumi degradēto teritoriju revitalizācijā nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībās” ietvaros.

Informāciju sagatavoja Rēzeknes pilsētas domes Pilsētvides un attīstības pārvaldes projektu vadītāja Irēna Lavrinoviča

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?