Projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu organizēšana Rēzeknes pilsētā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/064) īstenošanas laikā no 17. līdz 23. augustam Rēzeknē norisinājās veselības veicināšanas nometne bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Tajā piedalījās 11 bērni un jaunieši kopā ar pavadoņiem. 7 dienu laikā nometnes dalībnieki aktīvi līdzdarbojās dažādās aizraujošās, izglītojošās un interaktīvās nodarbībās.

Katra nometnes diena sākās ar rīta rosmi, kuras laikā visi nometnes dalībnieki izkustējās, ieguva pozitīvu emociju lādiņu un noskaņojās uz aktīvu darbošanos. Sporta treneres Tatjanas Tokarevas vadībā dalībnieki iesaistījās sporta piedzīvojumu aktivitātēs, kuru rezultātā atrada veselīgus un garšīgus dārgumus. Psiholoģe Natālija Melne organizēja dalībniekiem interaktīvu nodarbību par pozitīvām emocijām un psiholoģisko veselību. Bērni un jaunieši dalījās ar savu pieredzi un emocijām, pārdomāja lietas, kuras liek justies labāk un smaidīt. Veselības mācības skolotāja Ilona Ramonovska iesaistīja bērnus interaktīvajā nodarbībā par veselīgu uzturu un tā ievērošanas pamatprincipiem. Katrs dalībnieks izveidoja savu ēdienkarti, kuras sastāvā ir gan veselīgi, gan sev tīkami pārtikas produkti. Speciālā pedagoģe Emīlija Razgaļa sagatavoja un vadīja bērniem aizraujošas un praktiskas nodarbības par zobu higiēnu. Kopā ar nometnes audzinātājām  Agitu Gailišu un Inesi Muhambergu bērni veidoja dažādus radošos darbus (smilšu vārdus, ziepes kažokā, veselības grozus u.c.), pildīja ikdienas sīkās muskulatūras vingrinājumus un iesaistījās relaksācijas aktivitātēs.

Nometnes dalībnieki devās arī vairākās mācību ekskursijās. Pirmā bija uz keramikas darbnīcu “Podnieki”, kur ikviens varēja apskatīt keramiķa darbus, tam nepieciešamo aprīkojumu, cepļus un izveidot pats sev skaistu trauku ābola formā. Otrā ekskursija bija uz zirgu sētu “Untumi”, kur bērni un jaunieši uzzināja vairāk par zirgu audzēšanu, katram bija iespēja pavizināties ar zirgu un iesaistīties dažādās sporta aktivitātēs ārā.

Nometnes laiks pagāja ļoti ātri, prieks bija redzēt bērnu, jauniešu un viņu pavadoņu gandarījumu par paveikto darbu un vēlmi iesaistīties un darboties līdzīgās aktivitātēs arī nākotnē. Šī nometne deva jaunus iespaidus un zināšanas bērniem un jauniešiem, kā arī atbalstu un motivāciju bērnu un jauniešu pavadoņiem un vecākiem. Liels paldies Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centram “Zeimuļs” par sadarbību nometnes organizēšanā un telpu nodrošināšanā. Paldies keramiķei Maijai Gailumai un Ligitai Harčevskai par sirsnīgu uzņemšanu. Paldies pedagogiem par sapratni un iecietību.

Informāciju sagatavoja nometnes vadītāja Inese Muhamberga

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?