Rēzeknes pilsētas domes Iepirkumu nodaļas darbinieki 28. augustā organizēja semināru, kas bija veltīts pārtikas produktu piegādes iepirkumiem. Nav noslēpums, ka ļoti svarīgi iegadāties kvalitatīvus pārtikas produktus, jo Rēzeknes pilsētas domes struktūrvienības (Izglītības pārvalde, Sociālais dienests, Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde “Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs”, pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs”, Sporta pārvalde) nodrošina lielu cilvēku skaitu ar dažāda veida pārtikas produktiem un dzērieniem, tai skaitā bērnus un pensionārus, kuri ir īpaši svarīga kategorija, par kuru vajag rūpēties ar īpašu uzmanību.

Ar 2017. gada 1. jūliju stājās spēkā 2017. gada 20.jūnija Ministru kabineta noteikumi Nr. 353 “Prasības zaļajam publiskajam iepirkumam un to piemērošanas kārtība”, kas paredz obligātu zaļā publiskā iepirkuma kritēriju piemērošanu pārtikas produktu piegāžu un ēdināšanas pakalpojumu iepirkumos. Līdz ar to pārtikas produktu piegādēm un ēdināšanas pakalpojumiem ZPI prasību un kritēriju piemērošana publiskajā iepirkumā ir obligāta.

Tas nozīmē, ka iepirkuma nosacījumi kopš 2017. gada kļuva sarežģītāki, iepirkumu komisija vairs nevērtē piedāvājumus tikai pēc cenas, bet ņem vērā arī citus kritērijus, kas viennozīmīgi  ietekmē pārtikas produktu kvalitāti.

Lai izpildītu visas nepieciešamās nolikuma prasības un uzvarētu konkursā, nepieciešams izpildīt virkni nosacījumu, kuri bieži vien gan no juridiskās puses, gan no prakses viedokļa ir  grūti izpildāmi.

Ar mērķi sniegt juridisku atbalstu vietējiem uzņēmumiem, kuri gatavi piedāvāt savu produkciju, Iepirkumu nodaļas darbinieki rīkoja semināru par piedāvājumā biežāk konstatētajām kļūdām.

Rēzeknes pilsētas domes iepirkumu nodaļas vārdā gribam izteikt pateicību uzņēmējiem, kuri piedalījās seminārā, dalījās ar savu pieredzi, aktīvi piedalījās diskusijās un izteica savus priekšlikumus, kā arī pasūtītājiem – tehniskās specifikācijas sagatavotājiem, kuri semināra laikā atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem.

Vēršam uzmanību, ka drīzumā iepirkumu nodaļa rīkos semināru par būvniecības iepirkuma galvenajiem aspektiem, līdz ar to aicinām uzņēmējus būt aktīviem un piedalīties seminārā.

Iepirkumu nodaļas vadītāja Karīna Bartkeviča

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?