Atkal klāt septembris! Latgales Kultūrvēstures muzejā jaunais mācību gads sākas ar tradicionālo zinību dienai veltīto pasākumu “Senā skola muzejā”, kuru 1. septembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00 ir iespēja apmeklēt bez maksas.

Aicinām skolēnus kopā ar ģimeni apmeklēt muzeju, lai iejustos senās skolas atmosfērā. Pasākuma laikā būs iespējams:

  • ar auguma mēru noskaidrot savu skološanās pakāpi: “mātes skola pie ratiņa”, “skola ar klases skolotāju”, “augstā skola”,
  • uzzināt par ievērojamākā Latgales rokraksta literatūras pārstāvja Andryva Jūrdža dzīvesgaitām, viņa uzrakstīto kalendāru “Myužeygays kalinders” (1916.g.) un izšķirstīt skolēnu veidoto “…laika kalinders 2011”!
  • apskatīties 19. gadsimta latgaliešu autoru, grāmatu pārrakstītāju rokrakstu paraugus, dažādas 20. gadsimta mācību grāmatas, liecības, fotogrāfijas,
  • rēķināt seno svaru un mēru sistēmā,
  • glīti rakstīt ar tinti un spalvu burtnīcas lapā, kā arī vēl senākā “burtnīcā” – uz mazas koka tāfelītes, nofotografēties pie 20. gs. 80. gadu skolēnu skolas formastērpiem, piedalīties mūsdienu rokrakstu paraugu kolekcijas veidošanā.

Atgādināsim, ka no 1. septembra līdz 31. maijam Latgales Kultūrvēstures muzejs apmeklētājiem ir atvērts pēc rudens–ziemas darba laika: otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien, sestdien no plkst. 10.00 līdz 18.00; svētdien, pirmdien – slēgts.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?