Pirms pieciem gadiem, 2015. gadā ar mērķi veikt aktīvu preventīvo darbu, galvenokārt izglītojot bērnus par dažādiem ar drošību saistītiem jautājumiem, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs” darbu uzsāka Drošības mācību klase bērniem.

Šo 5 gadu laikā klasē aktīvi notiek nodarbības par drošību, kurās piedalījās vairāk nekā 5000 skolēnu un pirmsskolas iestāžu vecāko grupu audzēkņu no Rēzeknes pilsētas un novada. Nodarbību mērķis – mācīt bērniem drošu uzvedību uz ceļa, vēlreiz atgādināt, kā pareizi šķērsot brauktuvi, kā arī kādi drošības pasākumi ir jāievēro ikdienā.

Drošības mācību klase visu laiku ir attīstījusies. Notiek sadarbība ar Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldi, Rēzeknes Izglītības pārvaldi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts robežsardzes koledžu, Zemessardzes 3. Latgales brigādi, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Rēzeknes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēm un skolām.

Jaunā mācību gada pasākumā „Tiekamies “Zeimuļī” 1. septembrī notika sadarbības partneru godināšana sakarā ar Bērnu drošības mācību klases 5 gadu jubileju. Par atbalstu, veiksmīgu sadarbību un nenovērtējamu ieguldījumu bērnu izglītošanā drošības jautājumos tika pasniegtas pateicības Rēzeknes pilsētas domei, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirknim un Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldei, Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldei, VUGD Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļai, Valsts robežsardzes koledžai, Zemessardzes 3. Latgales brigādei, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam un VUGD Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas vada komandiera vietniekam, pedagogam Maksimam Dimperam.

Arī šajā dienā bērniem un vecākiem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs sadarbībā ar pasākuma viesiem – Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkni, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Valsts robežsardzes koledžu. Īpaši bērniem patika Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas nodaļas kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumi un dažādās interesantās spēles par drošību.

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs izsaka lielu pateicību visiem sadarbības partnerim, visām skolām, pirmsskolas izglītības iestādēm, pedagogiem un bērniem! Cerēsim uz aktīvu tālāko sadarbību bērnu drošības jautājumos!

Olga Strode, ARPC “Zeimuļs” metodiķe darbam ar ģimenēm un bērniem

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?