Ziemeļvalstu dienu Rēzeknē ietvaros 25. septembrī plkst. 11.00 Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” (Krasta iela 31) notiks informatīvs seminārs par finansiālo atbalstu, ko sniedz 4 dažādas Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas. Līdz 22. septembrim aicinām savu dalību reģistrēt.

Seminārā tiks informēts par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu kopīgo mobilitātes programmu “Valsts administrācija” atbalsta valsts un pašvaldību un to pakļautības iestāžu darbinieku pieredzes apmaiņu veiksmīgu risinājumu aizgūšanai, sadarbības tīklu veidošanu, administratīvā darba metožu un likumdošanas harmonizēšanu un Baltijas jūras reģiona konkurētspējas pasaulē sekmēšanu.

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu NVO programmu mērķis ir sadarbības veicināšana starp Ziemeļvalstu un Baltijas valstu nevalstiskām organizācijām, pilsoniskās sabiedrības stiprināšana un jaunu ilgtspējīgu iniciatīvu atbalstīšana. Par pieteikšanos abām šīm programmām stāstīs Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā padomniece Daina Mežecka.

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma „Kultūra”, kas atbalsta mākslinieku rezidences, ilgtermiņa un īstermiņa sadarbības tīklu izveidi, profesionālu mākslinieku un kultūras darbinieku mobilitāti visās mākslas nozarēs. Tās mērķis ir izveidot pamatu inovatīvai, dinamiskai Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mākslas un kultūras dzīvei. Par dalību programmā stāstīs Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā padomniece Ieva Hermansone.

Programma “Nordplus” sniedz iespēju īstenot studentu, skolēnu un pasniedzēju mobilitātes, kā arī dažādas sadarbības tīklu un projektu aktivitātes izglītībā starp Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm, lai veicinātu starpkultūru sadarbību, uzlabotu un ieviestu jauninājumus Ziemeļvalstu un Baltijas valstu izglītības sistēmās. Par pieteikšanās iespējām Nordplus programmai stāstīs Linards Deidulis, Valsts izglītības attīstības aģentūras Starptautiskās sadarbības programmu nodaļas vecākais projektu vadītājs.

Semināru organizē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru un Rēzeknes pilsētas pašvaldību. Vairāk par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmām var uzzināt www.norden.lv, bet par programmu Nordplus.

Informāciju sagatavoja Inga Puriņa, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā informācijas padomniece

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?